• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Yönetim Sözlüğü

Yönetim Sözlüğü

Kamu ve Özel Sektör Yönetimi İçin

Yönetim Sözlüğü

50,00 ₺ 42,00 ₺
Yazarlar

1. -MURAT AKÇAKAYA (GAZİ ÜNİ. )
2. -EROL ESEN (AKDENİZ ÜNİ. ) -- İ. CEM KARADUT (AKDENİZ ÜNİ. )
3. -SELÇUK ATAK (POLİS AKADEMİSİ) SERDAR KENAN GÜL (POLİS AKADEMİSİ)
4. -ADEM CERAN (ADIYAMAN ÜNİ. ) - FİKRET MAZI (SÜTÇÜ İMAM ÜNİ. )
5. -MURAT ÖNDER (YILDIRIM BEYAZIT ÜNİ. ) Y. EMRE AYNA (Y. BEYAZIT ÜNİ. )
6. -NAZLI YÜCEL BATMAZ (KIRIKKALE ÜNİ. )
7. -MUSTAFA ÖNEN (İNÖNÜ ÜNİ. ) H. GÜL KANAYRAN (GÜMÜŞHANE ÜNİ. )
8. -HABİB ÖZDEMİR (POLİS AKADEMİSİ) -- İLKER PEKGÖZLÜ (EMNİYET GENEL MD. )
9. -MEHMET AKİF ÖZER (GAZİ ÜNİ. )
10. -ÖZCAN SEZER (B. ECEVİT ÜNİ. )
11. -FEYZULLAH ÜNAL (DUMLUPINAR ÜNİ. )
12. -AHMET YATKIN (FIRAT ÜNİ. )

Sözlük genel olarak bir dilin veya dillerin kelime haznesini, söyleyiş ve yazılış şekilleriyle veren, kelimenin kökünü esas alarak, bunların başka unsurlarla kurdukları sözleri ve anlamlarını, değişik kullanışlarını gösteren eserlere denilmektedir. Sözlüklerin en önemli özellikleri kelimelerin anlamlarını veya farklı dillerde ki anlamlarını açıklayabilmeleridir.
Elinizdeki bu çalışma; klasik bir sözlük gibi olmasa da literatürde ihtiyaç duyduğumuz akademik yönü olan güncel yönetim sözlüğü eksikliğini gidermek için hazırlanmıştır. Çok sayıda akademisyenin yoğun emekleriyle oluşturulan çalışma, hem özel sektör yönetiminde hem de kamu sektörü yönetiminde karşımıza çıkan/çıkacak yönetim terimleri ile ilgili temel bilgileri okuyucuya sunmayı hedeflemektedir.
Günümüzde her alanda yaşadığımız değişim süreci, doğal olarak yönetim sürecini de gerek özel sektörde gerekse kamu sektöründe yoğun bir şekilde etkilemektedir. Siyasi, toplumsal, kültürel, ekonomik alanlarda hızlı ve etkileşimli yaşadığımız bu değişim süreci; yönetimde, çabuk hareket etme, hızlı karar alma, yönetime dinamik ve daha esnek bir yapı kazandırma, değişen ve gelişen koşulların ortaya çıkardığı toplumsal taleplerin karşılanması amacına yönelik bir yapı oluşturma gibi süreçleri gündeme getirmiş ve adete tüm yönetim yapılarını bu alanda değişime zorlamıştır. Bu süreçte değişimle birlikte karmaşıklaşan yönetim sürecini anlamak ise oldukça zorlaşmıştır. Kamu ve özel sektörde yönetim kademelerinde yer alanlar ya da alacak olanlar, bu alanda akademik çalışma yapanlar, söz konusu alana ilgi duyan uzman ve araştırmacılar, kendilerine yönetimle ilgili çok sayıda temel bilgiyi içeren çalışmalara ulaşmakta zorlanmaktadırlar. Bu nedenle bu alanda kapsamlı çalışma eksikliğinin de etkisiyle, bizleri bu boşluğu doldurma yönünde motive etti ve elinizdeki bu çalışma ortaya çıktı.
Söz konusu amaçlara hizmet edebilmek için hazırladığımız çalışmamız, onsekiz yazar tarafından hazırlanan oniki bölümden oluşmaktadır. Bazı bölümler tek, bazı bölümler ise iki yazar tarafından kaleme alınmıştır. Yönetim Sözlüğümüz kapsamında her bölümde 65 kavram olmak üzere toplam 780 kavram incelenmiştir. Oldukça ayrıntılı incelenen kavramlar gerek özel sektör yönetiminde gerekse de kamu sektörü yönetiminde araştırmacılara, yöneticilere, uzmanlara yaptıkları çalışmalarda büyük katkı sağlayacaktır. Ayrıca çalışmamız başta kamu yönetimi bölümleri olmak üzere iktisadi ve idari bilimler fakültelerinin tüm bölümlerinde lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerimizin söz konusu alanda ihtiyaç duyacakları güncel sözlük eksikliğini de giderecektir. Teknik alanlarda lisans eğitimi alıp, yönetim formasyonunu tamamlamak isteyenler için de kamu ve özel sektör yönetimi ile ilgili temel bilgilere erişilmesi açısından büyük kolaylık sağlayacaktır.

Barkod : 9786051464640

Yayın Tarihi : 2014 Eylül

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 640

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?