• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Sağlık Hukuku Bibliyografyası

Sağlık Hukuku Bibliyografyası

Türkiye'nin Sağlık Hukuku Birikimi

Sağlık Hukuku Bibliyografyası

38,00 ₺ 32,00 ₺

İlgili Kategoriler

Hukuk Kitapları / Sağlık Hukuku
Bu kitap, lisans ve yüksek lisans öğrencilerimin araştırma ihtiyacı ve talebini karşılama düşüncesinden doğdu. Aslında, pek çok uzmanlık alanının ilgiyle yöneldiği ve ülkemiz bakımından çok yeni bir konu olarak sağlık hukukunda araştırma yapan herkesin ortak bir ihtiyacı olduğu inancındayım.
Hukuk ve işletme biliminden tıbbın bütün branşlarına ve sağlık bilimlerinin tüm alt dallarına kadar çok farklı ve geniş bir skalada ilgi odağı olmuş bir konuda, ortak dil ve ortak kaynak oluşturmanın güçlüğü de ortadadır. Araştırma metodolojileri ve inceleme yöntemleri birbirinden oldukça farklılaşan bu uzmanlık gruplarının sağlık hukukuna yönelik birikimlerini topluca bir arada görmenin güçlüğü nedeniyle bu güne kadar böyle bir çalışma yapılmamış olsa gerektir.
Ayrıca sevinçle kaydetmeliyim ki, bu alanda yazılanlar ve yapılan yayınlar o kadar hızlı çoğalmaktadır ki, bu tür bir çalışmanın onlara yetişmesi için aylık bülten gibi baskı yapmasına ihtiyaç duyulabilecektir.
Her başlangıç gibi bu çalışmanın da ilk olmaktan kaynaklanan eksiklikleri, acemilikleri, ihmalleri olacaktır. Bunu peşinen kabul ediyorum. Zira konuya ilgili yazarların pek çoğunu tanımamış ve yazdıklarına ulaşamamış olabileceğimi biliyorum. Sağlık hukukuna ilgili araştırmacılar için bir başlangıç sayılması gereken bu yayından sonra, yani takke düşüp kel göründüğünde, eksikliklerimizi görme ve tamamlama imkanı bulabiliriz diye teselli buluyorum.

Barkod : 9786051465005

Yayın Tarihi : 2014 Kasım

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 240

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?