• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Öldürme Suçları

Öldürme Suçları

Öldürme Suçları

Açıklamalı - Örnekli - Notlu - İçtihatlı - Gerekçeli

125,00 ₺ 106,00 ₺

Çok kıymetli Meslektaşlarım;

Elinizde bulunan “Öldürme Suçları” adlı kitabımızın kısa süre sonra ikinci baskısını yapmanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Teveccühlerinizin sevinciyle yeni yazım umutlarımız filizlenip çoğalmaktadır. Bu nedenle siz kıymetli meslektaşlarımıza teşekkürler ederiz.

Bu kitapta ele alıp incelediğimiz konular, Cumhuriyet Savcısının kamu davasına konu ettiği iddianın ve mütalaanın; Avukatın müvekkili hakkındaki esas savunmasının; Mahkemenin ise kurduğu hükmünün esasını oluşturacaktır.

Çünkü; öldürme suçu, en eski ve eski olduğu kadar da, en haksız bir insan eylemidir. İnsanın ve insanlığın var olduğu zamanlardan beri bu suç hep icraidir ve işlenegelmektedir.

Çağdaş ve demokratik devletlerin her bir insanı ve bu arada tüm insanlığı yaşatma yükümlülüğü vardır. “Yaşam Hakkı” Anayasa ve Milli Kanunlarımızda ve imzalayıp tarafı olduğumuz İnsan Hakları Avrupa Sözleşmesinin 2. maddesinde de güvence altına alınmıştır.

Devletlerin hem yaşama son vermekten kaçınma yükümlülüğü olan “...Asla insanı öldürme...!” diye negatif yükümlülüğü ve hem de, yaşamı koruma ve etkili soruşturma yapma yükümlülüklerini kapsayan “...İnsanları yaşat...!” diye pozitif hükümlülüğü vardır.

İnsanın, insanların, insan hayatının ve top yekun insanlığın geleceğinin garantisi bu pozitif ve negatif yükümlülük gizeminde yatmaktadır.

Bu ilkeler doğrultusunda kitabımızın;

Genel hükümler başlığıyla birinci bölümünü, Taksirle öldürme suçu başlığıyla ikinci bölümünü, Kasten öldürme suçu (yalın/temel öldürme) başlığıyla üçüncü bölümünü, Nitelikli öldürme suçu başlığıyla dördüncü bölümünü, Suçun sübutu, maddi deliller, iddia ve savunma yöntemleri başlığıyla beşinci bölümünü hazırlayıp, her bölüm başına suç hazırladığımız suç tablolarını koyarak, taçlandırdık.

Kitabımızın 2. Baskısının da bütün hukukçulara yararlı olmasını diliyorum.

Barkod : 9786053009900

Yayın Tarihi : 2020 Mart

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 2

Sayfa Sayısı : 594

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?