• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Ceza Muhakemesi Hukukunda İtiraz Kanun Yolu

Ceza Muhakemesi Hukukunda İtiraz Kanun Yolu

Ceza Muhakemesi Hukukunda İtiraz Kanun Yolu

  • Fiyatı 29,00 ₺
Ceza muhakemesi hukukunda kanun yolları, ilk derece mahkemelerinde verilen karar veya hükümlerin hukuka aykırı olma ihtimali dikkate alınarak, bu tür karar veya hükümlerin bir kez daha hukuki denetimden geçirilmesini sağlayan ceza muhakemesi kurumlarından birini oluşturmaktadırlar. Daha önce verilen bir karar veya hükmün hukuka aykırı olduğu iddiasında bulunan tarafın, bu iddiasını hukuki zeminde tekrar dile getirip sonuç alabilmesi, verilen karar veya hükümlerin hem isabetini artıracak hem de toplumun hukuka olan güvenini sağlamlaştıracaktır. Bu açıdan kanun yolu denetimi oldukça önemli ve gereklidir.
Bu çalışmada, kanun yolları içinde yer alan itiraz kanun yolu incelenmiştir. İnceleme yapılırken, 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu’ndaki düzenleme ile Türk öğreti ve uygulaması temel alınmış, ilgili yerlerde hem yürürlükten kaldırılan 1412 sayılı Ceza Muhakemeleri Usulü Kanunu hem de karşılaştırmalı hukuktaki öğreti görüşlerine yer verilmiştir.
İnceleme konumuzun bu ana kadar ayrı bir başlık altında incelenmemiş olması, bu eseri hem kendi alanında ilk yapmakta hem de tartışılmaya açık kılmaktadır. Biz, -gerçeklerin fikirlerin tartışılmasıyla ortaya çıkacağı- gerçeğinden yola çıkarak, eserimizin, ancak eleştirilerek daha iyi eserlerin ortaya çıkması ve doğru kararların verilmesine vesile olmasını sağladığı ölçüde amacına ulaşacağını düşünmekteyiz. Bu anlamda biz, denize bir taş atmış olmaktayız. Bu taşın dalgası, çok daha geniş alanlara yayılarak daha güzel eserlerin verilmesini sağlayacağından kuşkumuz yoktur.

Barkod : 9786055473488

Yayın Tarihi : 2011 Ocak

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 232

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?