• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Karşılaştırmalı Hukukta Hukuk Devleti İlkesi ve Yansımaları

Karşılaştırmalı Hukukta Hukuk Devleti İlkesi ve Yansımaları

Karşılaştırmalı Hukukta Hukuk Devleti İlkesi ve Yansımaları

12 Aralık 2019, Antalya

  • Fiyatı 33,00 ₺

Modern devletlerde bireylerin huzur ve barış içinde bir arada yaşamasının en önemli teminatlarından biri olan Hukuk Devleti İlkesi, çeşitli alanlara temas eden temel hak ve hürriyetlere dair birçok kurum ve kavramı bünyesinde barındırmaktadır. Hukuk Devleti İlkesi, gerek toplumu oluşturan bireyler arasındaki ilişkilere dair unsurlar içermesi, gerekse Devlet yönetimi, daha doğrusu devletbirey ilişkisi bakımından vazgeçilemez nitelikteki esaslara vücut vermesi nedeniyle, farklı branşlardan farklı bakış açılarıyla incelenmeye, üzerinde düşünmeye ve tartışmaya değer en güncel konuların başında gelmektedir.

Konunun hiç kaybetmediği önemi ve güncelliğini dikkate alarak hukukun çeşitli alanlarında uzman konuşmacıların bilgi birikimini aktaracağı bir sempozyumdaki fikir teatisinden istifade etmek istedik. Antalya Bilim Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Antalya Bilim Üniversitesi Karşılaştırmalı Hukuk Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Özyeğin Üniversitesi Alman Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin iş birliğiyle “Karşılaştırmalı Hukukta Hukuk Devleti İlkesi ve Yansımaları” başlığında karar kıldığımız bu sempozyuma Antalya’da ev sahipliği yapma imkânımız oldu. Bu sayede, ceza hukukundan anayasa hukukuna; idare hukukundan medeni yargılama hukukuna ve hatta daha geniş perspektifte Avrupa Birliği düzenlemelerini de içine katacak şekilde, tarihsel gelişimini de göz ardı etmeksizin Hukuk Devleti İlkesinin genel teorisini değerlendirme ve çeşitli hukuk dallarındaki yansımalarını uygulamadaki sorunları da dikkate alarak toplu biçimde ortaya koymak istedik.

Sempozyumla aynı ismi taşıyan bu eser, değerli konuşmacıların tebliğleri ile bunlara ilişkin tartışmaları içermekte, yapılan bilimsel etkinliğe ışık tutmaktadır.

Barkod : 9786257088176

Yayın Tarihi : 2020 Nisan

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 133

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?