• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Ceza Hukuku Genel Hükümler

Ceza Hukuku Genel Hükümler

Ceza Hukuku Genel Hükümler

70,00 ₺ 59,50 ₺

"Ceza Hukuku Genel Hükümler" ismiyle yayınlanan bu Kitap, hem ceza hukukuna giriş mahiyetinde bilgileri, hem de ceza genel hukukunun temel kavram ve kurumlarını içermektedir. Söz konusu açıklamalar çağdaş ceza hukukunun kabul ettiği temel ilkeler çerçevesinde, Türk Ceza Kanununun benimsediği suç teorisine bağlı kalınmak suretiyle yapılmıştır. Ancak bu açıklamalar yapılırken ayrıntılı teorik açıklamalara girilmemeye, doktrinde tartışmalı konulardan mümkün olduğunca uzak durulmaya çalışılmıştır. Ayrıca Kitabın amacı genel hükümlere ilişkin kavram ve kurumları yalın biçimde açıklamak olduğundan, Kitapta içtihadi hukuka da yer verilmemiştir.

Bu Kitabın temel hazırlanma gerekçesi, okuyucunun ayrıntılı teorik ve tartışmalı konularla vakit kaybetmeden, hızlı bir şekilde ceza hukukunun temel kavram ve kurumlarını anlayabilmesidir. Ancak bu açıklamalarımız Kitabın, ceza genel hükümlerine ilişkin sınırlı ve sadece temel bilgileri verdiği anlamına gelmemektedir. Kitaptaki açıklamalar hem hukuk fakültesi öğrencilerinin hem de hukuk uygulayıcılarının genel hükümlere ilişkin arayacağı bilgilerin büyük çoğunluğunu ihtiva etmektedir. Böylece Kitabı okuyan bir kişi, hızlı bir şekilde genel hükümlere ilişkin bir konuda bilgi sahibi olabilecek veya bilgilerini tazeleyebilecektir.

Dört bölüm olarak hazırlanan Kitabın Birinci Bölümünde, ceza hukukuna giriş mahiyetinde ceza hukukunun amacı, diğer hukuk dallarıyla ilişkisi, ceza hukukunun temel kavramları, ceza hukukunun kaynakları, ceza hukukuna egemen olan ilkeler ve ceza hukuku normlarının zaman, yer ve kişi bakımından uygulanmasına yer verilmiştir. Suç teorisinin ele alındığı İkinci Bölümde, tipiklik, tipikliğin maddi ve manevi unsurları, hukuka aykırılık unsuru ile kusurluluk, kusurluluğu kaldıran ve azaltan nedenlere yer verilmiştir. Üçüncü Bölümde, suçun özel görüş biçimleri olan teşebbüs, iştirak ve içtima konuları açıklanmıştır. Son bölüm olan Dördüncü Bölümde ise ceza ve güvenlik tedbirlerinden oluşan yaptırım teorisi incelenmiştir.

Kitabın okuyuculara yararlı olması bizler için önemli bir mutluluk kaynağı olacaktır.

Barkod : 9786257088671

Yayın Tarihi : 2020 Temmuz

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 492

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?