• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Tacirler Arası Ticari Satış

Tacirler Arası Ticari Satış

Tacirler Arası Ticari Satış

98,00 ₺ 83,00 ₺

İlgili Kategoriler

Hukuk Kitapları / Ticaret Hukuku

Ticarî satış, ticaret hayatında yer alan gerçek ve tüzel kişilerin yaptıkları sözleşmelerden biridir. Ticarî hayatta tacirler tarafından ister TBK’da yer alsın isterse kendi özgü niteliği olsun birçok sözleşme türü akdedilmekle birlikte, satış sözleşmesi bunların içinde ağırlıklı yer tutmaktadır. Özellikle bunun tacirler arası olması uygulanacak özel hükümler bakımından onu, üstünde durulması gerekli hale getirmektedir.

Ticarî satışa ilişkin olarak 865 sayılı Ticaret Kanunu döneminde, ebediyete intikal etmiş Halil Arslanlı hocamız tarafından yazılan, bugün de değerini koruyan monografik eserden sonra, ticarî satışa ilişkin bazı monografik çalışmalar ve makale çalışmaları yapılmıştır. Bununla beraber çalışmalar ya tacirler arası ticarî satışı TTK veçhesinden ele almış ya da TTK düzenlemesinin bir hükmü ya da hüküm içindeki bir konu üzerinden inceleme yapmıştır. Fakat özellikle 6102 TTK yürürlüğe girdikten sonra bu konuda TBK ve TTK’yı birlikte ele almak suretiyle ve yargı kararları çerçevesinde ayrıntılı bir monografik eser verilmemiş olması, bizi bu çalışmayı yapmaya sevk etti.

Bilhassa TTK’ya kanunlaşma aşamasında eklenen m.1530 hükmü tacirler arası ticarî satış açısından getirdiği düzenleme bakımından ayrıntılı olarak ele alınması gereken bir niteliktedir. Bunun yanında tacir tarafların sözleşmedeki edimleri yerine getirmemeleri nedeniyle ortaya çıkan sonuçlar, talep tahsil ve tazminat hususları ve bunlara ticarî iş mahiyeti nedeniyle uygulanacak hükümler de, tacirler arası ticarî satış açısından incelenmesi gereken konular olduğunu düşünerek bu kitabı hazırladık.

Barkod : 9786257277808

Yayın Tarihi : 2020 Aralık

Kapak Türü : Ciltli

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 350

Ebat : 17x25

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?