• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

İşletme Adı ve İşletme Adının Korunması

İşletme Adı ve İşletme Adının Korunması

Hukuki Açıdan

İşletme Adı ve İşletme Adının Korunması

97,00 ₺ 83,00 ₺

İşletme sahibi ile ilgili olmaksızın doğrudan doğruya işletmeyi tanıtmak ve benzer işletmelerden ayırt etmek için kullanılan adlar olarak tanımlanan işletme adı, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun 53. maddesinin 1. fıkrasında düzenlenmiştir.

Ticari yaşamda sıkça karşımıza çıkan işletme adı, öğretide pek rağbet görmemiş, herhangi bir yüksek lisans ve doktora tez çalışmasına konu edilmemişti. Yeni bir şeyleri söylemenin gerekliliği karşısında bu konuyu Gürkan Ormancı’ya danışman olarak tavsiye ettik ve yazar, konuyu derinlemesine ele alıp başarılı bir tez yazmıştır. Ardından oy birliği ile kabul edilen bu yüksek lisans çalışmasının kitap olarak yayın hayatına katılmasının yerinde olacağını değerlendirerek yazara da bu hususta tavsiyelerde bulunmamız sonucunda “ HUKUKİ AÇIDAN İŞLETME ADI VE İŞLETME ADININ KORUNMASI” adlı eser elinize ulaşmıştır.

Yüksek lisans öğretiminde olduğu gibi, lisans öğretiminde de derslerimi yakından takip eden Ormancı’nın aynı zamanda matematik öğretmeni olması, öğretim hayatında bir adım ileride yer almasını sağlamıştır. Matematik zekâsını ve analitik düşünme yeteneğini hukukta iyi kullanan yazar, eğitim yaşamında ön saflarda yer almıştır. Akademik yaşamda olmayan yüksek lisans öğrencilerinin iyi tez çıkarması nadir görülen bir durumdur. Ormancı da bu nadir durumu gerçekleştiren kişiler arasında yer almaktadır. Akademik yaşamda yer almayan yüksek lisans öğrencilerinin iyi bir tez çalışması ortaya çıkarması nadir bir durum olup, Ormancı bu nadir durumu gerçekleştiren kişiler arasında yer almaktadır.

Barkod : 9786257467353

Yayın Tarihi : 2021 Eylül

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 221

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?