• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Tarım Sektöründe Çalışanların Sosyal Güvenliği

Tarım Sektöründe Çalışanların Sosyal Güvenliği

Tarım Sektöründe Çalışanların Sosyal Güvenliği

138,00 ₺ 117,00 ₺

Saygıdeğer babam Prof. Dr. Mevlüt Mülayim, hayatını, Türk tarımına ve çiftçisine adamıştır. Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesinden emekli olmuş, halen Konya Gıda ve Tarım Üniversitesinde rektör danışmanlığı yapmaktadır. Mesleki kuruluşlarda, önemli görevlerde bulunmuştur. Çiftçi bir ailenin çocuğu olup, çiftçilik de yapmıştır. İki kardeşim ve eşleri de ziraat mühendisidir. Mülayim ailesinde kardeşler ve eşler arasında, ziraat mühendisi olmayan üyeler olarak, yalnızca ben ve diş hekimi eşim Nadiye Mülayim bulunmaktadır. Bu nedenle, konu olarak tarım sektörüne yönelik bir konuyu seçmeyi, kendi adıma bir borç bildim.

Rahmetli annem Ayşe Mülayim, hayatını, büyük bir özveri ile ziraat mühendislerinin ekseriyetini teşkil ettiği ailemize vakfetmiştir. Erken bir yaşta, kanser hastalığı nedeni ile bizlere veda etmiştir. Bu çalışma ile her zaman özlemle andığım rahmetli annem ve saygıdeğer babamızın bizlere verdiği ve karşılığı hiçbir şekilde ödenemeyecek olan emeklerine küçük de olsa bir karşılık vermek istedim.

Çalışmamı hazırlamak, oldukça uzun bir zaman sürdü. Zira sosyal güvenlik mevzuatı oldukça karışık olup, tarım sektöründe çalışanlara yönelik düzenlemeler açısından, bu durum daha da belirgindir. Ancak çalışmamı hazırlarken, sosyal güvenlik hukuku alanında çok değerli eserlerin olması işimi kolaylaştırdı. Bu alandaki değerli eserler, bu çalışmaya da hayat vermiştir.

Barkod : 9786257467582

Yayın Tarihi : 2021 Eylül

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 590

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?