• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Kat Mülkiyeti Kanunu El Kitabı

Kat Mülkiyeti Kanunu El Kitabı

Açıklamalı - Örnekli - Notlu

Kat Mülkiyeti Kanunu El Kitabı

2200 Emsal Karar Işığında

422,00 ₺ 360,00 ₺

Kitabın 9.baskısının Mayıs 2019 da okuyucuyla buluşmasından sonra mevzuatta bazı değişiklikler oldu. Kat Mülkiyeti Davalarında verilen kararların temyiz incelemesini yapan Yargıtay 20.Hukuk Dairesi kapandı.

Başlangıçta 5.Hukuk Dairesi’nin olan görev, uzunca bir süre 18.Hukuk Dairesi, ardından kısa süre 20.Hukuk Dairesi tarafından yapıldıktan sonra yeniden 5.Hukuk Dairesi’ne verildi.

Anılan her üç Yargıtay Dairesi de, aradan geçen yıllarda değişen mevzuattan kaynaklı zorunlu değişiklikler haricinde içtihat birliğini sağladı.

Kitabın 9.baskısının beklenen süreden çok önce tükenmesi yanında, mevzuattaki ve Yargıtay’daki görev değişikliği de yeni bir kitabın hazırlanmasını gerekli kıldı.

Kitabı tek ciltte tutabilmek için yeni içtihatlara mümkün olduğunca tam metin halinde yer verilmesi, önceki baskılarda yer alan ve özetlenmiş içtihatlar aynen korunması uygulamasına devam edildi.

Yeni içtihatlarda dahi -yer kazanmak amacıyla- konuyla ilgili olmayan bölümler metinden çıkartılarak bir nevi özetleme yapıldı. Ancak içtihadın konuyla ilgili kısmı orijinal metinden aynen alındı.

Kitap uygulamayı yansıtmaya yönelik olup, bilimsel/doktrinsel hiçbir iddia taşımadığından mevzuat ve içtihatların bazılarında bazı küçük eleştirilerde bulunmak lüksüne de sahip oldum. Konu ile ilgili emsal içtihat bulunmayan bölümlerdeki açıklamalar nasıl ki tamamen kişisel kanaatimi yansıtmakta ise, eleştiriler de sadece benim kanaatimdir.

Barkod : 9786257595001

Yayın Tarihi : 2021 Mayıs

Kapak Türü : Ciltli

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 10

Sayfa Sayısı : 981

Ebat : 17x25

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?