• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Patent ve Marka Vekilinin Rehberi

Patent ve Marka Vekilinin Rehberi

Patent ve Marka Vekilinin Rehberi

23,00 ₺ 19,50 ₺

Gelişen teknolojinin ve Arge çalışmalarının doğal bir sonucu olarak tüm Dünya’da ve ülkemizde Fikri Haklar her geçen gün daha bir önem kazanmaktadır. Gerek büyük şirketler gerekse KOBİ’ler veya start-uplar konunun önemini kavrayıp, şirket stratejilerini, ürün geliştirme stratejilerini Fikri hakları dikkate alarak geliştirmektedirler.

Fikri Haklar dünyasının paydaşları patent, marka vekilleri, fikri haklar avukatları, hakimleri ve ülkelerin fikri haklar otoritelerinin (örneğin Türk Patent Marka Kurumu) çalışanlarıdır. Mesleğim diye söylemiyorum. En önemli paydaşlar patent ve marka vekilleridir. Çünkü süreçte ilk basamakta yer almaktadırlar ve fikri hakkı şekillendirenlerdir. Öncelikle çalıştıkları veya hizmet verdikleri şirketlerde fikri haklar konusunda farkındalık oluşmasını sağlarlar. Daha sonra ortaya çıkan buluşların en doğru şekilde patent başvurularını yazıp yine en doğru şekilde patentleme stratejilerini oluştururlar. Diğer paydaşlar bu noktadan sonra devreye girerler. Tabir caizse herhangi bir fikri hakkın doğumundan günahıyla sevabıyla patent ve marka vekilleri sorumludur. Başlangıçta yapılan hatalar tüm süreç boyunca tüm paydaşları yorar. Kendini yetiştirmiş kalifiye bir patent ve marka vekilinin sistemdeki tüm paydaşlara faydası vardır.

Bu kitapta patent ve marka vekili nasıl olunur anlatılmaktadır. Fikri Haklar nedir, ne değildir anlatılmamaktadır. Yine kitapta pek çok eğitimin ve kaynağın adı geçmektedir. Bu kaynaklardan temel bilgileri edinebilirsiniz. Ben bugüne kadar bir kariyer rehberi olacak kaynağa rastlamadığım için bu kitabı yazmaya karar verdim.

Barkod : 9786257595612

Yayın Tarihi : 2021 Haziran

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : II.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 65

Ebat : 13,5x19,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?