• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Hüküm Kurma Esasları ve Gerekçe

Hüküm Kurma Esasları ve Gerekçe

Hukuk Davalarında

Hüküm Kurma Esasları ve Gerekçe

290,00 ₺ 246,00 ₺

İlgili Kategoriler

Hukuk Kitapları / Genel Hukuk

İlk kez 2017 yılında yayınlanan kitabımızın, 2. baskısının da tükenmiş olması nedeniyle 3. baskısını yapma ihtiyacı doğmuştur. Bu baskıda kitap genişletilerek güncellenmiştir. Bu kapsamda; kitap yeniden gözden geçirilmiş, açıklama bölümlerinde mevzuattaki değişikliklere uygun biçimde gerekli ilaveler ve değişiklikler yapılmış, gerekçeli karar örnekleri değişikliklere uygun olarak güncelenmiş ve mümkün olduğunca yeni tarihli örnek Yargıtay kararlarına da yer verilmiştir.

Kitap eki Elektronik Karar Yazım Uygulaması (EKYU) kullanılarak, girdiğiniz karar tarihine göre yargılama gideri, harç ve vekalet ücreti hesaplamaları yapılıp yerleştirilmiş biçimde hüküm örnekleri oluşturulabilmektedir. EKYU önceki baskılarda CD ortamında sunulmuş ise de bu baskıda aşağıdaki link üzerinden indirilecek şekilde sunulmuştur.

EKYU ile ulaşılacak bu örnekler, tebliğ veya tefhim edilen gerekçeli kararla karşılaştırmak suretiyle hesaplanan miktarlar arasında farklılık olup olmadığı, hüküm unsurlarının kararda tam olarak yer alıp almadığı değerlendirilerek yasa yolu başvurusu gerekip gerekmediği yönünden taraflarca da bu örnekler kullanılabilecektir.

Bu kapsamda kullanılabilen kitap eki EKYU’da, 2021 ila 2026 yıllarında (6 yıllık) hesaplamaların yapılabilmesi için gerekli program güncelleme ve değişiklikleri yapılmıştır. Özellikle yeni tarifeler çıkınca 2022, 2023, 2024, 2025 ve 2026 yılları için güncelleme yapılabilmesini mümkün kılan alanlar düzenlenmiştir.

Barkod : 9786257595735

Yayın Tarihi : 2021 Temmuz

Kapak Türü : Ciltli

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 3

Sayfa Sayısı : 1392

Ebat : 17x25

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler : EKYU

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?