• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Türk Ticaret Kanunu

Türk Ticaret Kanunu

Arabuluculuğa Elverişlilik, Zorunlu Ticari Arabuluculuk ve Zorunlu Tüketici Arabuluculuğu Yönünden Değerlendirmeli, Notlu

Türk Ticaret Kanunu

72,00 ₺ 61,00 ₺

Ülkemiz son on yıl içinde hızlı bir şekilde arabuluculuk ile tanıştı. 2012 yılında kabul edilen ve yürürlüğe giren 6325 sayılı Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu’nun ardından, önce iş, sonra ticari ve en son, tüketici uyuşmazlıklarında arabuluculuk zorunlu hâle getirilmiştir. Durum bu olunca, söz konusu uyuşmazlıklarda önemli kesişme noktası olan Türk Ticaret Kanunu hükümlerinden kaynaklı 442 tane davanın/maddenin, arabuluculuğa elverişli olup olmadığı, ihtiyari veya zorunlu ticari ve tüketici arabuluculuktan hangisine dâhil olduğunun tespiti sorunları gündeme gelmiştir. Bu soruların yanıtına hemen ve kolayca ulaşılabilmesi için elinizdeki çalışmayı yapmış bulunuyoruz.

Peşinen belirtelim ki eseri oluştururken çok zorlandık. Çünkü bu çalışmayı yapabilmek için TTK hükümlerine hâkim olmak yanında, HUAK ve TKHK hükümlerini iyi bilmek gerekmekteydi. Bu alanlarda geçmişte anlattığımız dersler, işimize çok yaradı. Hatalarımız mutlaka olacaktır. Ancak yargı içtihatları zamanla tartışmaları şekillendirecektir. Eserimizin, arabuluculara, avukatlara, hâkimlere, öğrencilere kısacası tüm hukukçulara yardımcı olacağını düşünmekteyiz. Bu vesile ile Türk hukukunda ilk olma özelliğini gösteren bu çalışmayı sizlere sunmaktan mutluyuz. Eserimizdeki düşünceleri lütfen eleştiriniz, reddediniz, değiştiriniz, tamamlayınız ve açıklayınız. Böylece mükemmele ulaşılacaktır.

Barkod : 9786257595766

Yayın Tarihi : 2021 Temmuz

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 667

Ebat : 13,5x19,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?