• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Vergi Hukuku

Vergi Hukuku

Vergi Hukuku

Genel Hükümler ve Türk Vergi Sistemi

95,00 ₺ 81,00 ₺

Vergi hukuku anlaşılması bir hayli emek isteyen ve genellikle karmaşık olarak nitelenen bir hukuk dalıdır. Ancak, uğraşmaya değer her şeyde olduğu gibi bu alanda da belli bir süre çalışıldıktan sonra diğer hukuk dallarında olduğu kadar, belki de daha fazla, insanı cezbeden, öğrenme isteğini artıran bahisler bulmak mümkündür. Adeta özel hukuk ile kamu hukukunun kesişim kümesini oluşturan bu alanın, hukuka bütüncül bir bakış açısı ile bakmak isteyenlere önemli imkânlar sağladığı söylenebilir.

Üçüncü baskıdan itibaren Türk vergi sistemi konularını da içerecek şekilde genişletilen bu kitap, hukuk, siyasal bilgiler ve iktisadi ve idari bilimler fakültelerinin programlarında yer alan vergi hukuku ve Türk vergi sistemi derslerine ilişkin hemen hemen tüm konuları kapsayacak şekilde tasarlanmıştır.

Vergi mevzuatında sık sık yapılan değişiklikler nedeniyle bu alanda yazılan kitapların her yıl güncellenmesi gerekmektedir. Bu baskıda da güncel gelişme ve rakamlar kitaba yansıtılmış, özellikle 7316 sayılı Kanunla 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun, Kurumlar Vergisi Kanunu ve Özel Tüketim Vergisi Kanununda; 7318 sayılı Kanunla ise Vergi Usul Kanununda yapılan değişiklik ve yeni düzenlemeler metne işlenmiştir. Yine önceki baskılarda bulunmayan gümrük vergisi ve yerel yönetim vergileri ile ilgili açıklamalara bu kez yer verilmiştir. Her zaman olduğu gibi bu defa da önceki baskılarda gözden kaçan yanlışlar düzeltilmiş ve belli konularda ek açıklamalar yapılmıştır.

Kuşkusuz böylesi kitaplar yıllar içinde okurların da katkısıyla gelişmekte ve daha doyurucu hale gelmektedir. İlk baskının önsözünde de ifade edildiği gibi okuyucuların tespit edecekleri eksiklikleri, yanlışlıkları veya diğer önerilerini yazara iletmeleri bu kitabın geliştirilmesi açısından büyük önem taşımaktadır.

Barkod : 9786257595797

Yayın Tarihi : 2021 Temmuz

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 4

Sayfa Sayısı : 672

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?