• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Cinsel Dokunulmazlığa Karşı Suçlar

Cinsel Dokunulmazlığa Karşı Suçlar

Cinsel Dokunulmazlığa Karşı Suçlar

190,00 ₺ 161,00 ₺

Kitabımızda, Cinsel Saldırı, Cinsel İstismar, Reşit Olmayanla Cinsel İlişki ve Cinsel Taciz suçlarına yer verilmiştir. Birinci baskının hukuk kitapları için kısa sayılacak bir sürede tükenmesi nedeniyle yeni baskı yapma zarureti doğmuştur. Kitabımıza teveccüh gösteren tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Cinsel suçlarla ilgili en çok tereddüt edilen husus, sübut meselesidir. Ne zaman suç sabit sayılıp mahkumiyet kararı verilecek, ne zaman suçun işlendiği tereddütlü kaldı deyip beraat kararı verilecek. Bu husus hem ilk derece mahkemelerinin, hem de kanun yolu incelemesi yapan Bölge Adliye Mahkemelerinin ve Yargıtay’ın sıkıntı çektiği bir konudur. Bu nedenle, mümkün olduğu kadar özellikle cinsel saldırı ve cinsel istismar suçlarının sübutu ile ilgili ayrı başlıklar açarak, çözüme katkı sunmaya çalıştık.

Nihayetinde kitabımız bir uygulama kitabı. Bu nedenle sorunlu bir hususta Doktrinin ne düşündüğüne, daha sonra Yargıtay’ın ne düşündüğüne yer verdik. Biz Yargıtay’ın görüşüne katılmıyorsak, neden katılmadığımızı açıklamaya çalıştık, katılıyorsak bu hususu da belirtme yoluna gittik. Yeni baskıda da uzmanlık dairesinin değişen görüşü varsa onları işledik ve içindeki tüm kararları yeniledik. Bu baskıda en son uygulamayı bulmanız mümkündür.

Kitabın bundan sonraki baskıları için eleştirileriniz bizim için çok kıymetlidir. Kitap ile ilgili her türlü eleştirilerinizi bekliyoruz.

Barkod : 9786257802543

Yayın Tarihi : 2020 Ekim

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 2

Sayfa Sayısı : 863

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?