• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Yargılama Giderleri

Yargılama Giderleri

Yargılama Giderleri

125,00 ₺ 106,00 ₺

İlgili Kategoriler

Hukuk Kitapları / Genel Hukuk

Bilindiği üzere yargılama giderleri, yargılama sürecinde ve sonunda önem arzetmektedir. Öyle ki bazen yargılama giderlerinin yatırılmaması veya eksik yatırılması davanın reddi sebebi sayılabilmekte veya harcın eksik yatırılmasında olduğu gibi yargılama en başa döndürülebilmektedir.

Değeri büyük olan bir çok dosyada yargılama gideri, değeri küçük olan binlerce dosyanın asıl dava konusundan daha fazla olabilmektedir. Buna rağmen yargılama harç ve giderlerine yeterli önemin verildiğini söyleyebilmek mümkün değildir. Sırf yargılama giderlerinin yanlış hesaplanması nedeniyle sayısız dosyanın kararları üst mahkemelere taşınmakta bu mahkemelerin iş yükü artmakta, zaten fazla olan yargılama gideri biraz daha çoğalmakta ve büyük emeklerle oluşturulan bu kararlar bozulmakta veya düzelterek onanmaktadır. Bunun sonucunda da zaten uzun olan yargılama süreci iyice uzamaktadır.

Söz konusu çalışmanın amaçlarından biri de ferileriyle birlikte doğru hüküm kurmaya yardımcı olmak ve bu suretle hem zaman hem de masraf kaybının önüne geçilerek usul ekonomisine katkıda bulunmaktır.

Bu çalışmada, özelikle yargılama harçları üzerinde durulmuş, bunun yanıda vekalet ücreti ve sair yargılama giderleri ile adli yardım talebi de inceleme konusu yapılmıştır. Öncelikle konuya ilişkin bilgilere, arkasından da ilgili içtihatlara yer verilmiş, Kitabın en sonuna da ilgili mevzuat yerleştirilmiştir.

Uzunca bir süre alan çalışmaya, bu yıl bütün Dünyayı etkisi altına alan Covit 19 Pandemi günlerinde ağırlık verilerek kitap haline getirilebilmiştir.

Barkod : 9786257802987

Yayın Tarihi : 2021 Ocak

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 558

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?