• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Medeniyet Estetiği Dersleri

Medeniyet Estetiği Dersleri

Medeniyet Estetiği Dersleri

84,00 ₺ 71,00 ₺

“Medeniyet Estetiği Dersleri”, hangi alanda öğrenim görmekte olursa olsun, bir ayağı kadim medeniyetimizin bilgeliğinde, diğer ayağı modern dünyanın biliminde ve zihni, erdemli bir şahsiyet ile mutlu ve başarılı bir gelecek hedefine odaklanmış üniversite öğrencilerine hitap etmektedir.

Üniversite, birinci ödevi gerçeği aramak olan bir kurumdur. Kökeni medeniyetimize dayanan bu evrensel kurumun ikinci ödevi ise, öğrenciyi hayata ve mesleğe hazırlamaktır. Bunlara, aslında gözden kaçan daha yüksek bir maksat ilave edilmelidir. Bu ulvi amaç ise, kişiye onun bu dünya hayatından sonra da iyi anılmasını sağlayacak olan toplum ve insanlığa yararlı işler üretme idealini kazandırmaktır.

Medeniyet estetiği derslerinde, ilk olarak medeniyet ve kültür kavramları, insan medeniyet ilişkisi, şahsiyet estetiği ve medeniyet estetiği, kadim medeniyetimizin temel özellikleri ile evrensel değerleri, daha sonra ise medeniyetimizde beş temel boyutun estetiğini temsil eden medeniyet kurucu şahsiyetler ele alınacaktır.

Barkod : 9786258092486

Yayın Tarihi : 2022 Mart

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : Sarı Kitap Kağıdı

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 254

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?