• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Stajyer Avukatlara ve Avukatlara Pratik Bilgiler

Stajyer Avukatlara ve Avukatlara Pratik Bilgiler

Stajyer Avukatlara ve Avukatlara Pratik Bilgiler

65,00 ₺ 55,00 ₺

İlgili Kategoriler

Hukuk Kitapları / Genel Hukuk

Hukuk, bireyin toplumla veya devletle olan ilişkisini düzenleyen ve uyulmadığı takdirde devletin yaptırımlarına tabi olan bir bilim dalıdır. Yani her bireyin ne olursa olsun karşılaşabileceği bir bilim dalıdır. Önemli olan ise karşılaşılan durumun doğru bir şekilde ve hakkaniyetli bir biçimde ortaya konulmasıdır. Bireyin bunları doğru bir açıdan değerlendirebilmesi ve ortaya koyabilmesi, yeterli bilgi ve beceriyi esas alır. Bu kitabımda da yeterli bilgiyi sizlere vermekle birlikte, beceriyi sizin üzerinize bırakıyorum.

Genel anlamda stajyer avukatlar ve mesleğe yeni başlayan avukatlar açısından pratik bilgiler verebilen bir kitabın var olup olmaması açısından yaptığım araştırma doğrultusunda yakın zamanda kimsenin böyle bir kitap çıkarmadığını ve böyle bir kitabın varlığının günümüzde çok faydalı olabileceğini düşündüm. Ben hukuk alanında, tarafımın ve meslektaşlarımın neye ihtiyacı olduğunu anlamaya çalıştım. BİLGİ. Tek başına bilginin yeterli olmayacağının hepimiz farkındayız. Ama bilgi olmazsa, avukatın beceri ve yetenekleri farkındalık yaratabilmesi açısından pekte bir işe yaramayacaktır. Bu kitabın amacı karşılaşabileceğimiz davalar, dosyalar, danışmanlıklar gibi hukuki süreçlerde gerekli bilgileri kısa kısa bir kitap altında derleyerek meslektaşlarıma kolaylık sağlamaktır. Meslektaşlarımın detaylar içerisinde boğulmayarak baktıkları davalar, inceledikleri dosyalar, yaptıkları danışmanlıklar vb. hukuki süreçler için genel bir çerçeve çizip içini doldurmaları açısından yol gösterici niteliktedir. Bu bilgileri staj döneminde de mesleğe başladıktan sonra da her avukatın bilmesi gerektiğini düşünmekteyim. Tabi hukuk çok geniş kapsamda alanları bünyesinde bulundurduğundan bu kitabımda ilgimi çeken konulara yer vermek istedim.

Kitabımda sizin için Özel Hukuk, Kamu Hukuku ve Karma Hukuk açısında üçlü bir ayırıma gitmiş ve kitabın bünyesinde 45 tane konu başlığı altında kısa ve pratik bir halde gerekli olan bilgilere, sonunda ise yol gösterici nitelikte notlara yer vermiş bulunmaktayım. Bu ayrımın en önemli amacı, meslektaşlarımın hangi alana ilgi duyduklarını ve bu alanlar ile ilgili genel açıdan bilgi vererek doğru bir biçimde hukuki süreçlerdeki iş ve işlemlere yoğunlaşmalarını sağlamaktır.

Barkod : 9786258092745

Yayın Tarihi : 2022 Nisan

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : Sarı Kitap Kağıdı

Baskı Sayısı : 2

Sayfa Sayısı : 192

Ebat : 13,5x19,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?