• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Suçları

Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Suçları

Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Suçları

390,00 ₺ 331,00 ₺

Kitabımızın beşinci baskısı ile sizlere tekrar “Merhaba” demekten mutluyuz, gururluyuz.

Bu baskımızda yine son iki yılda çıkan Yargıtay kararları ışığında tüm konular yeniden gözden geçirilmiş, mevzuatta yapılan değişiklikler de dikkate alınarak ilgili yerlerde gerekli düzenlemeler yapılmıştır.

“Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti “ suçları yönünden uygulamada sıklıkla karşılaşılan sorunlar ile Yargıtay Ceza Daireleri tarafından sıklıkla bozma konusu yapılan hususlar üzerinde özellikle durulmuş, bu kapsamda TCK’nın 188/4-b, 188/5-1.cümle kapsamında düzenlenen suçun nitelikli halleri, “Arama” başta olmak üzere koruma tedbirleri, “Zincirleme Suç” ve diğer içtima hükümleri, “suçun sübutuna etki eden delillerin toplanmasına” ilişkin bölümler ile “Etkin Pişmanlık” konuları Yargıtay içtihatları doğrultusunda ayrıntılı bir şekilde irdelenmiştir.

Yine özellikle Cumhuriyet Savcıları ile Asliye Ceza Mahkemelerinde görev yapan Hakimlerimizin iş yükünün büyük bir kısmını oluşturan “Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Alma, Kabul Etme, Bulundurma ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanma Suçlarına” ilişkin bölüme ayrıca önem verilmiş, bu kapsamda uygulamada sorunlu olarak kabul edilen birçok konu özellikle Yargıtay kararları ışığında ayrıntılı bir şekilde incelenmiştir. Bu incelemelerde, Sizlerden gelen sorular en büyük yol göstericimiz olmuştur. Hatta bu baskıda, sizlerden gelen sorular ayrı bir başlık altında cevaplanmaya çalışılmıştır.

Barkod : 9786258092844

Yayın Tarihi : 2022 Mayıs

Kapak Türü : Ciltli

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 5

Sayfa Sayısı : 1056

Ebat : 17x25

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?