• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Belediye Şirketlerinde Giderler, İstisnalar ve Sayıştay Denetimi

Belediye Şirketlerinde Giderler, İstisnalar ve Sayıştay Denetimi

Belediye Şirketlerinde Giderler, İstisnalar ve Sayıştay Denetimi

  • Fiyatı 55,00 ₺

İlgili Kategoriler

Hukuk Kitapları / Belediye Hukuku

Kitabımızın ilk baskısından sonra gelinen süreçte vergi kanunları açısından gerek Gelir Vergisi Kanunu’na gerek Katma Değer Vergisi Kanunu’na önemli eklemeler yapılmıştır. 7194 Sayılı Dijital Hizmet Vergisi ile Bazı Kanunlarda ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunla Gelir Vergisi Kanunu’na eklenen kurumlar vergisi mükellefleri açısından önemli değişiklikler yapılmış şirketlerin temel harcamalarına ilişkin bazı sınırlamalar getirilmiştir. Yine bu süreçte Katma Değer Vergisi Kanunu’na 7103 ve 7104 sayılı kanunlarla yeni istisna hükümleri eklenmiştir.

Bahsettiğimiz bu değişiklerle birlikte birinci baskısı tükenen kitabımızın bu baskısında şirketler açısından önemli bir husus olan dönem sonu işlemlerinden değerleme hükümleri belediye şirketleri odağında detaylı olarak anlatılmış kitabımızın her bölümü yeniden gözden geçirilerek mevzuat, görüş ve örnekler Haziran/2020 tarihi itibarıyla güncelleştirilmiştir.

Birinci baskımızda da belirttiğimiz üzere hazırlanan bu çalışmanın misyonu güncel sorunlara aydınlatıcı olmak, uygulayıcıların tereddüt ettikleri konulara ilişkin açıklayıcı ve çözüm getirici yol göstermek; belediyelere, belediye şirketlerine ve şirketlerle iş yapanların uygulamalarına katkı sağlayabilmektir.

Barkod : 9786257088657

Yayın Tarihi : 2020 Temmuz

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 2

Sayfa Sayısı : 240

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?