• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Boşanmanın Çocuklar Bakımından Hukuki Sonuçları

Boşanmanın Çocuklar Bakımından Hukuki Sonuçları

Boşanmanın Çocuklar Bakımından Hukuki Sonuçları

50,00 ₺ 42,50 ₺

İlgili Kategoriler

Hukuk Kitapları / Aile Hukuku

Toplumu oluşturan en temel yapı birimi ailedir. Aile, çocuğun içinde bulunduğu, kişisel gelişimini tamamladığı yerdir. Sağlıklı bir toplum, sağlıklı bir aile ortamı ve bireylerden meydana gelmektedir. Sağlıklı bireyler için ise; sağlam temellere dayanan anne, baba ilişkisi ve iletişimi gerekmektedir.

Günümüzde sayısı çokça artan boşanmalarda en çok zarar gören, huzursuz ortama dâhil edilmiş hiçbir suçu olmayan masum çocuklardır. Sağlıklı bir nesil için bu çocukların hem anne hem babanın varlığına ihtiyacı vardır. Boşanan eş çocuğunu da karşı taraftan men etmeye çalışmaktadır. Bu durum çocuğun sosyo psikolojik olarak olumsuz etkilemektedir. Özgüvenden yoksun, huzursuz nesillere neden olmaktadır.

"Boşanmanın Çocuklar Bakımından Hukuki Sonuçları" nı tez konusu olarak seçmemdeki en büyük amaç bu konunun gelecek nesillere etkilemesi gibi büyük ve önemli sonuçlara neden olması, her geçen gün değişen hukuk kurallarına göre tekrar ele alınması gerektiğini düşünmem ve boşanma sayılarının artması ile korumasız kalan çocukların sayısında da zaman geçtikçe meydana gelen artışın baş göstermesidir.

Barkod : 9786257656573

Yayın Tarihi : 2021 Mart

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 172

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?