• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Genel İşlem Koşulları ve Tüketici Sözleşmelerindeki Haksız Şartlar

Genel İşlem Koşulları ve Tüketici Sözleşmelerindeki Haksız Şartlar

Türk Borçlar Kanununda

Genel İşlem Koşulları ve Tüketici Sözleşmelerindeki Haksız Şartlar

  • Fiyatı 57,00 ₺
Daha önce 1. baskısı yapılan kitabımıza konu edilen hususların bir kısmına yönelik olarak meydana gelen yasal değişiklikler ile yine 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun uygulanmasına yönelik olarak Yüksek Yargıtay'ın içtihat değişikliklerinin bulunması nedeniyle çalışmamızın yeniden değerlendirilmesi ihtiyacı doğmuştur. Bu nedenle tüm konular yeniden gözden geçirilmiş, Tüketici Mahkemelerinin görev kapsamına ilişkin hususlar yeniden ele alınarak, Tüketici Mahkemeleri ve Tüketici Hakem Heyetlerinin Görev alanına ilişkin ayrıntılı düzenlemeler nedeni ile bu yöne işaret eden güncel içtihatlar kitap metnine eklenmiştir.
Eski uygulamaya yönelik içtihatlar kitap metninden çıkartılmakla birlikte bir kısım konularda eski ve yeni içtihatlara aynı anda yer verilerek
Yargıtay Dairelerinin içtihat değişiklikleri kronolojik olarak okuyucunun bilgisine sunulmuş, böylece Yargıtay kararları ile dava ve uyuşmazlık konularına ışık tutulmak istenmiştir.
Kitabımızın değişikliği ile ilgili bu yeni basımında da öncekinde olduğu gibi maddi ve manevi katkılarını esirgemeyen Adalet Yayınevi müdürü Sayın Hakan Karaaslan başta olmak üzere; sayfa düzenini yapan Hülya Çam hanımefendiye, kapak tasarımını yapan Yasin Özbudak’a ve yayınevinin tüm çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyor ve her zaman olduğu gibi zayıf olanın sömürülmediği bir dünyanın var olmasını diliyorum.

Barkod : 9786051466361

Yayın Tarihi : 2015 Mayıs

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 2

Sayfa Sayısı : 304

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?