• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Hırsızlık, Karşılıksız Yararlanma ve Yağma Suçları

Hırsızlık, Karşılıksız Yararlanma ve Yağma Suçları

Hırsızlık, Karşılıksız Yararlanma ve Yağma Suçları

(Kaçak Elektrik, Su ve Doğalgaz Kullanımı)

  • Fiyatı 123,00 ₺

Ülkemizde işlenen suçlar arasında malvarlığına karşı suçlar ilk sırada yer almakta, bu suçların da büyük bir kısmını hırsızlık ve yağma suçları oluşturmaktadır. Keza karşılıksız yararlanma suçuna dönüştürülen kaçak elektrik, doğal gaz ve su kullanımı ile ilgili ciddi sayıda dava dosyası bulunmaktadır.

Bu kitap, tetkik hakimi olarak Yargıtay'da göreve başladığımız günden beri bu suçlarla ilgili edindiğimiz deneyimin bir ürünü olup Cumhuriyet savcıları, hakimler ve avukatların uygulamada karşılaştıkları sorunların çözümüne yardımcı olmak; aynı zamanda hakim ve Cumhuriyet savcısı adaylarının mesleğe hazırlanmasında katkıda bulunmak amacıyla hazırlanmıştır.

Gerek, Türkiye Adalet Akademisinde öğretim görevlisi olarak görev yaptığımız sırada, gerek Türkiye Adalet Akademisinin düzenlediği malvarlığına karşı suçlarla ilgili olarak; ilki Adana, ikincisi Antalya, üçüncüsü Afyon'da yapılan meslek içi eğitim seminerlerinde uygulayıcılar tarafından bize iletilen ve uygulamada en çok karşılaşılan sorunlar da dikkate alınarak çözüm üretilmeye çalışılmıştır. Bizi bu kitabı yazmaya iten önemli nedenlerden biri de hakim ve Cumhuriyet savcısı adaylarımız ile göreve yeni başlayan meslektaşlarımızın ısrarlı istekleri olmuştur.

Kitap üç bölümden oluşmaktadır. Kitabın birinci bölümünde hırsızlık; ikinci bölümünde karşılıksız yararlanma; üçüncü bölümünde ise yağma suçları ele alınmıştır. Ayrıca hırsızlık ve yağma suçlarında 6545 sayılı Yasa ile yapılan değişiklikler (ki bu değişiklikler hırsızlık suçları ile ilgili TCK’nın 142. maddesinin 1. fıkrasında yer alan suçları önemli oranda etkilemiştir), kaçak elektrik, doğal gaz ve su kullanımı ile ilgili fiilleri karşılıksız yararlanma suçu olarak düzenleyen 6352 sayılı Yasa ile yapılan değişiklikler ve son olarak da 6763 sayılı Yasa ile uzlaştırma kurumunda yapılan değişiklikler ele alınmıştır.

Kitapta maddelere ilişkin açıklamalar yapılarak, öğreti ve uygulamadaki farklı görüşlere yer verilmiş, içtihat havuzu yerine kolayca ulaşılmasını sağlamak amacıyla açıklamaların altında her madde ile ilgili Ceza Genel Kurul kararları, Daire kararları, Özel Daireler arasındaki görüş ayrılıkları, ayrıca kişisel görüş ve eleştirilere de yer verilmiştir.

Barkod : 9786053001935

Yayın Tarihi : 2017 Mayıs

Kapak Türü : Ciltli

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 625

Ebat : 17x25

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?