• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Kamu İhale Kılavuzu

A'dan Z'ye

Kamu İhale Kılavuzu

Açıklamalı, Gerekçeli KİK Kararları Örnekli

  • Fiyatı 198,00 ₺

İlgili Kategoriler

Hukuk Kitapları / İhale Hukuku

Bu kitabın yazımı yaklaşık 4 yılık bir süreçtir. İhale iş ve işlemlerine ilişkin olarak uygulamada kavram kargaşası olduğu, ihale süreci ve mantığının tam oturmadığı, ihale mevzuatında defalarca yapılan değişiklikler nedeniyle bu karmaşanın gittikçe arttığı gözlemlendiğinden ihale mevzuatı ve uygulamasına ilişkin olarak temel kavram ve süreçleri esas alan bir kitap yazılması hedeflenmiştir.
Bu bağlamda piyasada henüz yayınlanmış bir kamu ihale kılavuzu/sözlüğü bulunmadığından hareketle ihale süreci ve uygulamalarına ilişkin olarak a’dan z’ye temel kavram ve ilkeleri geniş bir şekilde içeren bir kamu ihale kılavuzu/sözlüğü yazılmasına karar verilmiştir. -
Kitabımız; en son değişiklikler de göz önüne alınarak, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu, 4735 sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu, 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu, 4857 sayılı İş Kanunu, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu, 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu, 5393 sayılı Belediye Kanunu, 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu, İhale Uygulama Yönetmelikleri, Muayene ve Kabul Yönetmelikleri, İhalelere Yönelik Başvurular Hakkında Yönetmelikler, Kamu İhale Genel Tebliği, Fiyat Farkı Esasları ve ilgili diğer mevzuat ile birlikte Kamu İhale Kurulu Kararları, Yargı Kararları, konuyla ilgili kitaplar, dergiler, makaleler, yazı ve görüşler taranarak oluşturulmuştur.
Kitabımız ağırlıklı olarak kamu ihale mevzuatıyla ilgili temel kavram ve süreçlerden oluşmuş ise de kamu ihaleleriyle ilgili/ilişkili/bağlantılı olabilecek diğer temel kavram ve süreçlere de yer verilmiştir.
Kitabımızda yer alan her konu maddesi diğer konu maddelerinden bağımsız olarak kendi mevzuatı çerçevesinde açıklamalı/yorumlu ve gerekçeli bir şekilde yazılarak okuyucuya geniş bir perspektif sunulmak istenmiştir. Bu doğrultuda ilgili her konu maddesinde Kamu İhale Kurulu (KİK) ve yargı kararlarına da yer verilmek suretiyle okuyucunun temel kavram ve süreçleri bütünsel bir şekilde anlamasının yanında uygulamayı da kavraması hedeflenmiştir.
Kitabımız; ihale mevzuatı ne kadar sık değişse de zaman içerisinde yerleşmiş olan temel kavram, ilke ve süreçlerin kalıcılığından hareketle her zaman başvurulabilecek kaynak kitap olarak tasarlanıp hazırlanmıştır.

Barkod : 9786051469317

Yayın Tarihi : 2016 Mayıs

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 2052

Ebat : 16x23,5

Takım : 2 Cilt

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?