• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Yeni İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası

Yeni İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası

100 Soruda

Yeni İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası

  • Fiyatı 17,50 ₺
Müstakil bir iş sağlığı ve güvenliği yasası hazırlamak üzere 2006 yılında başlayan çalışmalar, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun yasalaşması ve 30 Haziran 2012 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla tamamlanmış oldu.
Yasanın şüphesiz en dikkat çekici yönü, daha önce 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında yer alan ve daha çok 50 ve üzeri işçi çalıştıran ve sanayiden sayılan işyerleri için geçerli olan yükümlülüklerin bütün işyerlerine teşmil edilmesidir. Bu anlamda bir kişinin bile çalıştığı işyerleri iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı kapsamına alınmıştır. Ayrıca kamu işyerlerinin de düzenlemeye muhatap olmasıyla, çalışma hayatının tamamını kapsayacak bir iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı ortaya çıkmıştır.
Elinizdeki bu çalışma, yaklaşık 1 milyon 400 bin işyerinde uygulanacak İş Sağlığı ve Güvenliği Yasasıyla ilgili akıllardaki sorulara cevap vermeye çalışmaktadır. Bu yönüyle kitabımız, yasayı uygulayacak olan işverenler, iş güvenliği uzmanları, işyeri hekimleri, yöneticiler ve konuya ilgili kesimler için bir rehber niteliğinde hazırlanmıştır. Elden geldiğince sade ve anlaşılır bir dille kaleme aldığımız çalışmamızla, hedef kitlenin tereddütlerini bir nebze olsun giderebilirsek, amacımıza ulaşmış olacağız. İş Sağlığı ve Güvenliği Yasasına dair ilk çalışma olan kitabımızın, bundan sonraki daha kapsamlı çalışmalara da katkı sağlayacağını umuyoruz.

Barkod : 9786055263911

Yayın Tarihi : 2012 Ekim

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 232

Ebat : 13,5x19,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?