• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

İş Kanunu

İş Kanunu

Yeni İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve Uyuşmazlık Konularıyla

İş Kanunu

  • Fiyatı 75,00 ₺
-Mevzuat İçtihat Özbilgiler-
Yeni İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve Madde Değerlendirmeleri
Mobbing -İşyerlerinde Psikolojik Taciz-
Alt İşverenlik İlişkisi -Taşeronluk-
İşyeri Devri
Ücret
Fesih
İş Güvencesi
Tazminatlar
İbra
Kapıcı
Ve diğerleri

4857 sayılı İş Kanunu ile ilgili yanlış uygulamaları ve dolayısıyla mağduriyetleri azaltmak amacıyla düzenlemiş olduğum - Uyuşmazlık Konularıyla İş Kanunu - başlıklı kitabıma gösterilen ilgiye teşekkür ediyorum. Bu nedenle, kitabın içeriği genişletilerek yeniden hazırlanmış ve ilgililerin istifadesine zevkle sunulmuştur.
Kitabın içeriğine, asıl işveren-alt işveren ilişkisine 10, Kanunun kapsamı konusuna 4, eşit davranma ilkesine 2, işyeri veya bir bölümünün devrine 7, geçici iş ilişkisine 1, iş sözleşmesine 7, belirli süreli iş sözleşmesine 3, kısmi süreli çalışmaya 1, süreli feshe 1, iş güvencesine 18, çalışma koşullarında değişikliğe 2, işverenin haklı nedenle derhal feshine 6, iş arama iznine 2, fazla çalışmaya 10, yıllık izne 6 ve kıdem tazminatına 7 olmak üzere toplam 76 yeni farklı özellikte yargı kararı eklenmiştir.
İbra, denkleştirme, telafi çalışması ve konut kapıcıları konuları da ilk defa ele alınmış, bu konularla ilgili mevzuat ve içtihatlar belirtilerek değerlendirmeler yapılmıştır.
Ayrıca, 665 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın taşradaki işlemlerini yürüten birimde yapılan değişiklik, 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu’nun (Yeni) konularla ilişkili maddeleri ve Mobbing ile ilgili bilgiler de verilmiştir.
Anlatımda önceki baskıda olduğu gibi konular öz bilgiler halinde verilmeye ve yargı kararlarındaki önemli ifadelerin altı çizilerek dikkat çekilmeye çalışılmıştır.
Yine, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu 20. 06. 2012 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilmiş, 6331 sayılı Kanun olarak 30. 06. 2012 tarih ve 28339 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmıştır. Kanunun 38’inci maddesinde;
- 6, 7 ve 8’inci maddelerinin; Kamu kurumları ile 50’den az çalışanı olan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri için yayımı tarihinden itibaren iki yıl sonra, 50’den az çalışanı olan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri için yayımı tarihinden itibaren bir yıl sonra ve diğer işyerleri için yayımı tarihinden itibaren 6 ay sonra,
- 9, 31, 33, 34, 35, 36 ve 38’inci maddeler ile geçici 4, geçici 5, geçici 6, geçici 7 ve geçici 8’inci maddelerinin yayımı tarihinde,
- Diğer maddelerinin yayımı tarihinden itibaren 6 ay sonra,
yürürlüğe gireceği belirtilmiştir.
Söz konusu Kanun naddeleriyle ilgili öz değerlendirmelere de yer verilmiştir.

Barkod : 9786055263799

Yayın Tarihi : 2012 Eylül

Kapak Türü : Ciltli

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 840

Ebat : 17x25

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?