• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Özel Görevli Mahkemeler

Özel Görevli Mahkemeler

Kuruluşu, İşlevleri ve İşleyişi Bakımından Medeni Yargılama Hukukunda

Özel Görevli Mahkemeler

(Uzmanlık Mahkemeleri)

  • Fiyatı 35,00 ₺

İlgili Kategoriler

Hukuk Kitapları / Medeni Hukuk
Modern dünyada ve buna paralel olarak modern bilimin neredeyse her alanında, temel ilkelerle bağlantı koparılmadan, uzmanlaşma; derinlemesine araştırma ve inceleme imkânı sağlanmak suretiyle bilim dünyasına daha büyük bir katkı sağlanmakta ve verim elde edilmektedir. Hukuk dışındaki bilim dallarına baktığımızda uzmanlaşmanın baş döndürücü bir hızla ilerleme kaydettiğini görmekteyiz. Hukuk alanında da doktrinde spesifik alanlarda yapılan çalışmalar sevindirici bir artış göstermekte, ancak bu çalışmalar uygulamaya büyük oranda yansıyamamaktadır.
Bu sebeple bu konu tez konusu olarak seçilmiş ve -Kuruluşu, İşlevleri ve İşleyişi Bakımından Medeni Yargılama Hukukunda Özel Görevli Mahkemeler (Uzmanlık Mahkemeleri)- isimli bu çalışma yüksek lisans tezi olarak hazırlanmıştır. Çalışmada nitel araştırma yöntemi kullanılarak uzmanlık mahkemeleri hâkimleriyle görüşmeler yapılmış; bu görüşmeler sonucunda hâkimlerden edinilen genel izlenim de çalışmaya yansıtılmıştır.
Tezin tamamlanması ile basımı arasında geçen sürede 1086 sayılı Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu tamamen değişerek yerini 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu’na bırakmıştır. 6100 sayılı Kanun 1 Ekim 2011 tarihinde yürürlüğe gireceğinden gerekli tashihler yapılarak söz konusu kanun değişikliği çalışmaya yansıtılmıştır.

Barkod : 9786055336400

Yayın Tarihi : 2012 Ocak

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 230

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?