• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Aile Hukuku Davaları

Aile Hukuku Davaları

Açıklamalı - İçtihatlı - Uygulamalı - Gerekçeli

Aile Hukuku Davaları

  • Fiyatı 140,00 ₺
Nişanın Bozulması
Evlenmeye İzin
Evlenme Talebinin Reddine İtiraz
İddet Müddeti
Gaiplik Nedeniyle Evliliğin Feshi
Evlenmenin Butlanı
Boşanma
Ayrılık Kararı
Velayet
Kişisel İlişki
Nafaka
Maddi ve Manevi Tazminat
Kocanın Soyadını Kullanmaya İzin
Eşin Tasarruf Yetkisinin Sınırlandırılması
Ailenin Korunması
Aile Konutu
Yabancı Mahkeme Kararlarının Tenfizi


Bu eser, 2004 yılında yayınlanan Aile Hukuku davaları kitabımın baskının tükenmesi nedeniyle ihtiyaca binaen ikinci baskı olup, Aile Mahkemelerinde görülen nişanın bozulması ve boşanma ve ferilerine ilişkin davaların çözümüne cevap verebilecek kaynak bir yapıt olarak hazırlanmıştır.
01. 01. 2002 tarihinde yürürlüğe giren 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu hükümlerine göre hazırlanan bu kitap, Aile Mahkemesinde görülen davaları kapsamaktadır.
Eserde, Aile Mahkemelerinde görülen, Nişanın Bozulmasından Doğan Davalar, Evlenmeye İzin Davası, Evlenme Talebinin Reddine İtiraz Davası, İddet Müddetinin (Bekleme Süresinin) Kaldırılması Davası, Gaiplik Nedeniyle Evliliğin Feshi Davası, Mutlak Butlan Davası, Nisbi Butlan Davası, Boşanma Davaları, Boşanmada Davasında Ayrılık Kararı Verilmesi, Ayrılık Kararı Verilmesi Davası, Ayrılık Süresi İçinde Eşlerin Biraraya Gelmemesi Nedeniyle Boşanma Davası, Velayet, Velayetin Geri Verilmesi Ve Değiştirilmesi, Velayetin Nez’i (Kaldırılması), Kişisel İlişki, Tedbir Nafakası, Yoksulluk Nafakası, İştirak Nafakası, Yardım Nafakası, Nafakanın Artırılması, Azaltılması veya Kaldırılması Davası, Maddi ve Manevi Tazminat, Kocanın Soyadını Kullanmaya İzin Davası, Yabancı Mahkeme Kararının Tanınması veya Tenfizi davası çeşitleri ayrı başlıklar altında düzenlenmiş ve her konu ile ilgili 4721 sayılı Türk Medeni Kanununun ilgili maddeleri belirtilmiştir ve her dava çeşidi ile ilgili açıklamalar yapılmış, meslektaşlarımın daha kolay faydalanabilmeleri amacı güdülmüş, yeni içtihatlara yer verilmiştir.
Bu eserin 1. Baskısında esas alınan kurallar 2. baskısında da esas alınmıştır. Ancak 1. Baskısında yer alan mal rejimi davalarına yer verilmemiştir. Mümkün olduğunca son 10 yıllık içtihatlar esas alınmış, böylece 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu’nun yürürlüğe girmesinden sonraki ihtilaflarla ilgili Yargıtay kararları en yenisinden başlanmak üzere geriye doğru sıralanmıştır.
Kitabımız uygulama kitabıdır. Yıllarımı verdiğim onurlu Hâkimlik mesleğinin birikimi olarak kaleme aldığım ve yayın hayatında kısa sayılacak bu sürede ikinci baskısı yapmaktan onur duyduğum bu eserden meslektaşlarım ve hukukla ilgilenen herkesin yararlanacağı ümidini taşıyorum.

Barkod : 9786051460000

Yayın Tarihi : 2012 Ekim

Kapak Türü : Ciltli

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 2

Sayfa Sayısı : 1710

Ebat : 17x25

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?