• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Haksız Rekabet Hukukunun Amacı ve Koruduğu Menfaatler

Haksız Rekabet Hukukunun Amacı ve Koruduğu Menfaatler

Haksız Rekabet Hukukunun Amacı ve Koruduğu Menfaatler

28,50 ₺ 24,00 ₺

İlgili Kategoriler

Hukuk Kitapları / Rekabet Hukuku
Günümüzde, ülkelerin, başka ülkeler veya başka bölgeler üze-rindeki hâkimiyet kurma eğilimlerini, askerî veya siyasî alanlarda olmaktan çok, ekonomik alanlarda gerçekleştirmeye yöneldikleri açıkça görülmektedir. Artık, askerî veya siyasî güçlerin eskiden oldu-ğunun aksine, arka plânda kalması; açıkça ortaya çıkmamaya dikkat göstermesi; buradan ekonomik alandaki gelişmeleri desteklemesi tercih edilmektedir.
Ekonomik alandaki gelişmelerin ise, çeşitli temellere dayanılarak sağlanacağı ayrıca izahı gerektirmez. Bunların içinde belki de en önemlisi, şüphesiz, serbest ve dürüst rekabet imkânı veren bir orta-mın yaratılmasıdır. Bütün mesele, böyle bir rekabet ortamına sahip olmak, haksız rekabeti önlemektir.
Bu sebeple, günümüz ticaret hukuklarında, hemen hemen her yerde, haksız rekabetle ilgili yeni düzenlemelerin yapılmakta olması ve bu çabaların yaratıcı ve yenileyici hamlelerinin hiç bitmeyecek şekilde sürdürülmesi artık normal karşılanmaktadır.
Dr. Şirin Güven, böyle önemli bir konuyu bütün güçlüklerini bi-lerek, cesaretle ele almış; en iyi şekilde işlemiş; teori ve uygulama alanlarında bütün ilgililere yollarını aydınlatıcı bir tez hazırlamıştır. Çalışma, tebrike şâyandır. Akademik kariyerinin başlangıcındaki bu çok önemli adımından sonra, Dr. Şirin Güven’in başarılı çalışmaları-nın hep aynı şekilde sürüp gitmesini temenni ediyorum.

Prof. Dr. Fırat ÖZTAN

Barkod : 9786055336295

Yayın Tarihi : 2012 Kasım

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 176

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?