• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Karayoluyla Yapılan Taşımalarda Taşıyıcının Zıya ve Hasardan Doğan Sorumlululuğu

Karayoluyla Yapılan Taşımalarda Taşıyıcının Zıya ve Hasardan Doğan Sorumlululuğu

Karayoluyla Yapılan Taşımalarda Taşıyıcının Zıya ve Hasardan Doğan Sorumlululuğu

  • Fiyatı 55,00 ₺

İlgili Kategoriler

Hukuk Kitapları / Ticaret Hukuku
2003 yılında ilk baskısı yapılan eser, 6102 sayılı TTK’nın 2011 Ocak ayında kanunlaşmasından sonra, temel aldığı hükümlerin 6762 sayılı TTK olması nedeniyle, içerik bakımından eski hâle geldi. Bunun yanında yayından sonra geçen zaman içinde, karayoluyla yapılan taşımalarda taşıyıcının sorumluluğu ile ilgili yeni eserlerin yayımlanması da, litaratürde bir zenginleşme meydana getirdi.
Aynı zamanda ilk baskı sırasında bazı eksikliklerin ve hataların da gözden kaçırıldığını gördük. Bu nedenlerle yeni bir baskı yapılması ihtiyacı olduğunu düşündük.
Böylece, bir yüksek lisans tezi olarak yayımlama imkânı bulduğumuz, -Karayoluyla Yapılan Taşımalarda Taşıyıcının Zıya ve Hasardan Doğan Sorumluluğu- adlı eserimiz, 6102 sayılı TTK hükümleri temel alınarak yeniden hazırlandı. Hazırlama aşmasında, geçen zaman içindeki yeni eserler, istatistikler ve yargı kararları incelenerek eser genişletilmiş, ilk baskıdaki kelime ve cümle hataları da düzeltilmiştir.
6102 sayılı TTK, ATK ve CMR hükümlerini esas aldığı için litaratürdeki Almanca kaynaklar taranmaya çalışılmış, ayrıca uygulamaya ışık tutmak amacıyla, yeni Alman yargı kararlarına değinilmeye çalışılmıştır.
İlk baskı sadece TTK değil, CMR hükümlerinin de incelemesini içinde barındırdığından, CMR’ye ilişkin yeni tarihli gerek Yargıtay gerekse yabancı mahkeme kararları da ele alınmaya çalışılmıştır. Bu yönden ikinci baskının, 6102 sayılı TTK’ya bağlı olarak yenilenmiş ve genişletilmiş olmak yanında, CMR açısından da yenilenmiş olduğunu söylemek mümkündür.

Barkod : 9786055263287

Yayın Tarihi : 2012 Mayıs

Kapak Türü : Ciltli

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 2

Sayfa Sayısı : 325

Ebat : 17x25

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?