• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Cinsel Dokunulmazlığa Karşı Suçlar ve Ensest İlişkiler

Cinsel Dokunulmazlığa Karşı Suçlar ve Ensest İlişkiler

Cinsel Dokunulmazlığa Karşı Suçlar ve Ensest İlişkiler

  • Fiyatı 95,00 ₺
Ensest İlişki
Cinsel Saldırı
Çocukların Cinsel İstismarı
Reşit Olmayanla Cinsel İlişki
Cinsel Taciz
Cinsel Suçlarda İspat, Suçun Sübutu ve Cezanın Belirlenmesinde Esas Alınacak Ölçütler
Yargıtay Kararları

Cinsel Dokunulmazlığa Karşı Suçlar ve Ensest İlişkiler adlı kitabımı, mensubu olmaktan gurur duyduğum Yargıtay 5. Ceza Dairesinde 12 yıla yaklaşan uygulamaya yönelik bilgi ve birikimlerimi hukukçu meslektaşlarımla paylaşmak ve bu alanda yararlı olabilmek amacı ile kaleme aldım.
Cinsel dokunulmazlığa karşı işlenen suçlar 765 sayılı TCK. da -Adabı Umumiye ve Nizamı Aile Aleyhine Cürümler - başlığı altında düzenlenmişken, 5237 sayılı TCK. da -Cinsel Dokunulmazlığa Karşı İşlenen Suçlar- başlığı altında düzenlenmiştir. Bu yeni düzenleme ile eskiden farklı olarak; cinsel suçlar aileyi ve genel ahlakı ilgilendiren bir konu olmaktan çıkarılarak, cinselliği kişisel bir özgürlük değeri olarak gören toplumu ve aileyi değil, doğrudan kişinin kendisini esas alan ve onun özgürlüğünü ön plana çıkaran bir anlayışı benimsemiştir.
Cinsel suçlarla ilgili konulara geniş olarak yer verilirken, toplumda bir sır gibi saklanan ve kolay kolay niteliği itibarı ile ortaya çıkmayan -ensest ilişki- yolu ile işlenen suçlara da ayrıntılı olarak yer verilmeye çalışılmıştır.
Kitabın hazırlanmasında büyük emek ve katkısı olan Dairemiz Tetkik Hakimi sayın Çetin AKKAYA’ya, basımda emeği geçen Adalet Yayınevi sahibi sayın Hakan Karaaslan başta olmak üzere, Genel Koordinatör sayın Tevfik Sarısoy’a, sayfa tasarımını yapan Hülya Çam’a, kapak tasarımı için Yasin Özbudak’a ve yayınevinin diğer çalışanlarına, en içten şükran duygularımı ve teşekkürlerimi sunarken;
Eserin, tatbikatta tüm hukukçu meslektaşlarıma yararlı olmasını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Barkod : 9786051460376

Yayın Tarihi : 2013 Ocak

Kapak Türü : Ciltli

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 2

Sayfa Sayısı : 704

Ebat : 17x25

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?