• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

İş ve Sosyal Güvenlik Mevzuatı

İş ve Sosyal Güvenlik Mevzuatı

İş ve Sosyal Güvenlik Mevzuatı

İlgili Anayasa ve Kanun Maddeleri Kanunlar - Tüzükler - Yönetmelikler

  • Fiyatı 25,00 ₺
2003 yılında 4857 sayılı İş Kanunu yürürlüğe girdikten sonra uygulamada bulunduğu yaklaşık 9 yıllık süre içerisinde 10 defa önemli değişikliğe uğramıştır. Son olarak 6331 sayılı -İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu- ile İş Kanunu’nun 15 maddesi ve bazı fıkraları yürürlükten kaldırılmış bazı bölümlere ek fıkra, cümle veya sözcükler eklenmiştir. Bu değişikler çeşitli zamanlarda yürürlüğe girecektir. İş Kanunu açısından bu değişikliklerin yayınlanması adeta bir zorunluluk olmuştur. İş Kanununda yapılan değişikliklerde hem eski hem yeni metinlere yer verilmiş ve yürürlüğe giriş ve kaldırılış tarihleri dipnotlar ile açıklanmıştır.
Bunun dışında Toplu İş Hukukumuzda 2821 sayılı -Sendikalar Kanunu- ve 2822 sayılı -Toplu İş Sözleşmesi Grev ve Lokavt Kanunu- gibi iki tane ana kanun yürürlükten kaldırılmış ve yerine 6356 sayılı -Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu- yürürlüğe konulmuştur. Bu da mevzuatın yayınlanması için ikinci büyük zorunluluk olmuştur.
Bilindiği üzere Sosyal Güvenlik Mevzuatımız 2008 yılında önemli değişikliklere uğramış ve ardından sürekli değişiklikler yapılmıştır. 19. 01. 313 tarihinde yayınlanan kanunla yapılan tüm değişikliklerin de işlendiği bir sosyal güvenlik mevzuatının da bir arada yayınlanması gerekli hale gelmiştir.
Ayrıca Anayasamızda 12 Eylül 2010 tarihinde yapılan referandumla kabul edilen İş ve Sosyal Güvenlik Hukukunu ilgilendiren önemli değişiklikler yapılmıştır. Ardından 01. 07. 2012 tarihinde yürürlüğe giren 6098 sayılı -Türk Borçlar Kanunu- da İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku alanında birçok değişiklik getirdiği gibi önemli yenilikler de getirmiştir. Anayasamızın ve Türk Borçlar Kanunu’nun İş ve Sosyal Güvenlik Hukukunu ilgilendiren bölümleri de çalışmamızın içerisine dahil edilmiştir.
Uygulayıcılar açısından sadece kanunların bir arada bulunmasının yeterli olmadığı ve çoğu zaman tüzük ve yönetmeliklere başvurulması da gerekli olduğu düşünülerek uygulamada en çok ihtiyaç duyulan tüzük ve yönetmeliklerin de en son halleri çalışmanın içerisine dahil edilmiştir.
Yukarıda açıklanan tüm gerekçeler göz önüne alınarak hakimler, savcılar, avukatlar ve tüm uygulayıcıların ihtiyaç duyacağı bu çalışma hazırlanmış ve siz değerli okuyucularımıza sunulmuştur.

Barkod : 9786051460703

Yayın Tarihi : 2013 Şubat

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 716

Ebat : 13,5x19,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?