• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Yer Alan Suçlar ve Yaptırımları

Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Yer Alan Suçlar ve Yaptırımları

Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Yer Alan Suçlar ve Yaptırımları

  • Fiyatı 27,00 ₺
Spor, günümüzde gerek ekonomik değer olarak gerekse sosyal yaşamın bir parçası olarak önemini gittikçe artırmaktadır. Spor, kendi içinde birçok alt unsurlara ayrılmaktadır. Ancak, gerek ülkemizde gerekse dünyada spor denilince akla ilk gelen spor çeşidi futbol olmaktadır.
Genelde spor özelde ise futbol, kişilerin dürüstlük ve karşılıklı sayı (centilmen) ilkesi çerçevesinde icra edilen bir etkinliktir. Bu etkinlik, sadece sağlıklı yaşam bakımından değil, gerek ülke içinde gerekse uluslar arası alanda siyasi, ekonomik, kültürel, sosyal ve diğer alanlarda önemli bir yere sahiptir.
Genelde spor özelde ise futbolun bu önemi, kanun koyucu tarafından dikkate alınarak, sporun ruhuna uygun bir şekilde icra edilebilmesi için bir takım düzenlemeler yapılmıştır. Bu düzenlemelerde amaç, sporun ruhuna uygun bir şekilde icra edilebilmesini sağlamaktır. Bu kapsamda, toplumda yaşayan bireylerin güven ve huzur içinde spor karşılaşmalarını izlemelerini sağlamak adına bu amacı gerçekleştirmeye engel olabilecek hareketleri cezalandırıcı düzenlemelere yer verilmiştir.
Bu çalışmada, toplumda yaşayan bireylerin güven ve huzur içinde spor karşılaşmalarını izlemelerini engelleyici hareketleri cezalandırıcı düzenlemeleri içeren 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun’da yer alan suçlar ve bu suçlar için öngörülen yaptırımları incelenecektir.

Barkod : 9786051460949

Yayın Tarihi : 2013 Mart

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 172

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?