• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Ticaret Hukuku Mevzuatı

Ticaret Hukuku Mevzuatı

Ticaret Hukuku Mevzuatı

  • Fiyatı 48,00 ₺

İlgili Kategoriler

Hukuk Kitapları / Ticaret Hukuku
Türk Ticaret Kanunu
Türk Borçlar Kanunu
Karşılaştırma Tabloları
Bankacılık Kanunu
Sigortacılık Kanunu
Sermaye Piyasası Kanunu
Rekabetin Korunması Hakkında Kanun
Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu
Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname
Patent Haklarının Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname
Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun
Ticaret Hukuku İle İlgili Diğer Kanunlar

Ticaret Hukuku, genel olarak gündelik yaşamda ticari alanı düzenleyen hukuk kurallarının bütünüdür. Çağın gelişen ve değişen ihtiyaçları karşısında ticari hayat her geçen gün önemini artırmakta ve daha karmaşık hale gelmektedir. Bu duruma paralel şekilde Ticaret Hukuku da giderek yeni boyutlar kazanmakta ve hacim olarak genişlemektedir. Nitekim bugün için Ticaret Hukuku üst başlığı altında toplanabilecek Banka Hukuku, Fikri Haklar Hukuku, Sermaye Piyasası Hukuku ve Rekabet Hukuku gibi yeni disiplinler ortaya çıkmakta ve hızla gelişmektedir. Ancak şu kural her zaman geçerliliğini korumaktadır: -Ticari hayat bir bütündür-. Bu ilke gereğince ticaret hukuku alanında ortaya çıkan disiplinler arasında etkileşim olması kaçınılmazdır.
Bu nedenle ticari hayatı düzenleyen kuralları da bir bütün olarak elde bulundurmak ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Bu çerçevede ticari hayatta uygulama alanı bulan başlıca temel kanunlar tek bir kitap altında toplanmış ve böylece gerek öğrenci ve akademisyenlerin ve gerekse uygulamacıların karşılaşabilecekleri hukuk kurallarını başka bir kaynağa müracaat etmeksizin kolayca bulabilmeleri amaçlanmıştır. Ayrıca ticaret hukuku ile yakın ilgisi sebebiyle yeni Borçlar Kanunu ve Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümlerine de bu çalışmada yer verilmiştir.
Öte yandan yeni Türk Ticaret Kanunu ve yeni Borçlar Kanunu düzenlemelerinde, her maddenin altında o hükmün eski (mülga) kanundaki karşılığı gösterilerek, önceki düzenlemelerde o maddeye tekabül eden hükümlerin bulunması imkânı sağlanmıştır. Ayrıca söz konusu Kanunlar bakımından yapılan karşılaştırma tabloları ile de eski ve yeni hükümler arasındaki ilişki ortaya konulmaya çalışılmıştır.

Barkod : 9786051461007

Yayın Tarihi : 2013 Mart

Kapak Türü : Ciltli

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 1416

Ebat : 14x20

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?