• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Ombudsman Başvuru El Kitabı ve Mevzuat

Ombudsman Başvuru El Kitabı ve Mevzuat

Kamu Denetçiliği Kurumu

Ombudsman Başvuru El Kitabı ve Mevzuat

13,50 ₺ 11,00 ₺
Anayasanın 74 üncü maddesine istinaden 14. 06. 2012 tarihli 6328 sayılı Kamu Denetçiliği Kurumu Kanunu ile Kamu Denetçiliği Kurumu kurulmuş ve Kanunun yürürlük maddesine göre 29 Mart 2013 tarihinden itibaren Kurum, şikayet başvurularını almaya başlamıştır.
Kamu Denetçiliği Kurumu ile idarenin işleyişiyle ilgili olarak etkin ve bağımsız bir şikayet mekanizması oluşturulmuştur.
Kamu Denetçiliği Kurumu Başvuru El Kitabı adlı bu çalışma ile idarenin işleyişiyle ilgili olarak idarenin her türlü eylem, işlem, tutum ve davranışlarına yönelik olarak Kamu Denetçiliği Kurumuna başvuru yapacak gerçek ve tüzel kişiler ile eylem, işlem, tutum ve davranışları Kurumun inceleme ve araştırmasına tabi olan idari kurumlara, Kanunun uygulanmasına ilişkin, usuli işlemler noktasında ışık tutmak, özellikle başvuru sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar ve başvurudan sonraki süreç hakkında bilgilendirme yapmak amaçlanmıştır.
Bu çalışma bir bakıma Kuruma yapılacak başvurularla ilgili rehber niteliğinde olması düşünüldüğünden, söz konusu çalışmada özellikle yorum yapılmamaya özen gösterilmiş olup Kamu Denetçiliği Kurumu Kanunu ve Kamu Denetçiliği Kurumu Kanununun Uygulanmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine bağlı kalınmaya çalışılmıştır.
Yine söz konusu çalışmada, daha verimli ve akılda kalıcı olması amacıyla konular soru ve cevap şeklinde ele alınmıştır.
Bu çalışma, herhangi bir maddi beklenti ile değil insanlara faydalı olması amacıyla hazırlanmıştır. Bu nedenle daha çok insana ulaşması ve faydalı olması düşüncesiyle, maliyetine satışa sunulması için Adalet Yayınevi sahibi sayın Hakan Karaaslan’dan özellikle rica edilmiştir.
Söz konusu bu çalışmada yer alan soru ve cevaplar kanun ve yönetmelikteki hükümlere bağlı kalınarak bazı yerlerde de kanun ve yönetmelikten doğrudan alıntı yapılarak tarafımdan hazırlanmış olup, Kamu Denetçiliği Kurumunun görüşü veya düşüncesi olarak algılanmamalıdır.

Barkod : 9786051461700

Yayın Tarihi : 2013 Haziran

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 96

Ebat : 13,5x19,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?