• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Velayet Hukuku Davaları

Velayet Hukuku Davaları

Açıklamalı - İçtihatlı

Velayet Hukuku Davaları

Çocuk Hakları Aile ve Çocuk Mahkemeleri

85,00 ₺ 50,00 ₺
Aile ve Çocuk , Doğum-Yaşama Hakkı , Velayet-Kapsamı-Sınırı-İşlevi-İşleyişi-İcrası , Koruma , Evlilik İçi Velayet , Evlilik Dışı Velayet , Velayetin Kullanımı , Çocuk Hakları , Çocuğun Sorumluluğu , Çocuğu Ergin Kılma , Çocukta Hak Ehliyeti , Çocuğun Fiili Ehliyeti , Çocuğun Ayırtım Gücü , Çocuğun Sezginliği , Çocuğun Yerleşim Hakkı , Çocuğun Bakımı , Çocuğun Eğitimi , Çocuğun Dini Eğitimi , Çocuğa İş ve Meslek Eğitimi , Çocuğun Kişisel Kazancı , Öz ve Üvey Çocuklar , Çocuğu Temsil , Evlatlık Verme , Çocuk Malları , Çocuğa Nafaka , Velayet Değişimi , Aile Mahkemeleri , Çocuk Mahkemeleri , Çocuk Hakları Sözleşmeleri , Çocuğun Korunması , Ailenin Korunması , Koruma Kararları , İcra Cezada Çocuk Teslimi , Kişisel İlişki Kurma , Uluslar Arası Uygulama , Çocukla İlgili Yasalar-Yönetmelikler-Önergeler , Suça Sürüklenen Çocuk , Çocuk Hakları , Çocuk Hukuku , Özürlü Çocuk , Uçucu ve Uyuşturucu Madde , Kamusallık , Çocuk Yuvası , Bakıcı Aile , Bakım-Geçim-Eğitim , Güçsüzler , Şirret Çocuklar , Manen Terkedilmiş Çocuklar , Selameti Tehlikede Olan Çocuklar.

Çocuk elbette toplumun temelidir. Onu korumak, kollamak, beslemek, barındırmak her ailenin, hepimizin görevidir. Çocuklar hakkında koruyucu hükümleri her aşamada ve her konuda ön plana çıkarmakta, çocuğun -yüksek yararını- gerçekleştirmeye çalışmakta ilgili kurum ve kuruluşlar ile devletin de temel ödevidir.
Bu kitabımızın yeniden basımı, piyasada yokluğu ve çok istenmesi nedeniyle artık bir zorunluluk haline geldiği için yeni gelişimlerin de bize buna zorladığı için yıllardan beri istenen, piyasada mevcudu kalmamış olan bu kitabımızı daha genişleterek, yasa değişikliklerine uygun hale getirmek suretiyle siz okurların görüş ve taktirlerinize sunuyoruz.
Ailenin temeli ve devamı çocuk ise çocuğun disiplini ise velayettir. Temel ilkemiz budur, kitabımızı bu ilke üzerine kurmaya çalıştık.
Adalet Yayınevi çalışanlarına eser için verdikleri emeklerden dolayı teşekkür etmeyi bir borç biliyorum.
Taktir ve değerlendirme siz okurlarımıza aittir.

Barkod : 9786051462271

Yayın Tarihi : 2013 Eylül

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 3

Sayfa Sayısı : 912

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?