• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Trafik Hukuku Mevzuatı

Trafik Hukuku Mevzuatı

Trafik Hukuku Mevzuatı

İlgili Anayasa ve Kanun Maddeleri

  • Fiyatı 45,00 ₺

İlgili Kategoriler

Hukuk Kitapları / Trafik Hukuku
KANUNLAR, TÜZÜKLER, YÖNETMELİKLER, GENELGELER, GENEL ŞARTLAR

Günümüzde ayrı bir hukuk alanı olarak değerlendirilen Trafik Hukukuna ilişkin doğrudan veya dolaylı mevzuata eserde ayrıntılı olarak yer verilmiş ve Anayasa dahil olmak üzere tüm mevzuat toplu olarak hukukçuların hizmetine sunulmuştur.
Özellikle Trafik kazalarından doğan hukuki ve cezai sorumluklar açısından önem taşıyan 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu hükümlerine ayrıntılı olarak yer verilmiştir.
Yine Maddi ve Manevi Tazminat davalarının ön hazırlığı, davanın açılması ve tüm gelişmesiyle kararın kesinleşmesine kadar olan tüm aşamaları ilgilendiren 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanununun ilgili maddeleri de eserde yer almıştır.
Kitapta son yıllarda yapılan tüm mevzuat değişiklikleri değerlendirilerek 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu, 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu, 4925 sayılı Karayolu Taşımacılık Kanunu gibi ana kanunların trafikle ilgili hükümlerinin tamamına yer verilmiştir.
En son olarak 6459 sayılı Kanunla getirilen 4. Yargı paketi ile İdare Mahkemeleri ve Askeri Yüksek İdare mahkemelerinde Bedensel Zararlarda Islah imkanı getiren hükümlere kitapta yer verilmiştir.
Uygulayıcılar açısından sadece kanunların bir arada bulunmasının yeterli olmadığı ve çoğu zaman tüzük ve yönetmeliklere başvurulması da gerekli olduğu düşünülerek uygulamada en çok ihtiyaç duyulan tüzük ve yönetmeliklerin de en son halleri çalışmanın içerisine dahil edilmiştir.
Yukarıda açıklanan tüm gerekçeler göz önüne alınarak hakimler, savcılar, avukatlar ve tüm uygulayıcıların ihtiyaç duyacağı bu çalışma hazırlanmış ve siz değerli okuyucularımıza sunulmuştur.

Barkod : 9786051462356

Yayın Tarihi : 2013 Ekim

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 872

Ebat : 13,5x19,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?