• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Ticaret Sicili Uygulamaları ve Pratik Çözümleri

Ticaret Sicili Uygulamaları ve Pratik Çözümleri

Ticaret Sicili Uygulamaları ve Pratik Çözümleri

  • Fiyatı 43,50 ₺

İlgili Kategoriler

Hukuk Kitapları / Ticaret Hukuku
Ticaret Sicili Uygulama Sorunları ve Çözümleri
Resimlerle Unvan Arama
Mersis- Resimli Anlatımı
Resimlerle Gazete Sorgusu
Şirketlerin Tescil Sorunlarına Pratik Çözümler
İnternet Sitesi Açacak Şirketler
Şirketlere Özel Hazırlanmış Karar ve İlan Örnekleri

Ticari işletmelerin, ticaret sicili müdürlüklerindeki tescil işlemlerinde sıklıkla karşılaşmadıkları bazı istisnai durumlarda nasıl hareket etmeleri gerektiği konusunda tereddütler yaşamaları olağandır. Aynı şekilde uygulayıcıların da tereddüt yaşadıkları durumlarla karşılaşması mümkündür. Tereddüte mahal verecek olaylar karşısında uygulayıcıların, ticari işletmelerin, ticaret şirketlerinin, ticaret sicili işlemleri ile yakından ilgili olan serbest muhasebeci mali müşavirler ile yeminli mali müşavirlerin ve hukukçuların nasıl hareket etmesi gerektiği konusunda Bakanlık görüşleri ile mevzuat hükümlerinin birlikte değerlendirildiği bir kaynağa acilen ihtiyaç olduğu kesin bir gerçektir.
Ticaret sicili gazetesi sorgulamasının nasıl yapılacağı, şirketlerin veya ticari işletmelerin nasıl unvan belirleyebilecekleri konusunda da açıklayıcı bir kılavuza ihtiyaç vardır. Aynı şekilde ticari işletmelerin ticaret siciline tescilden önce MERSİS kaydı yapmaları zorunluluğu karşısında yardımcı bir kaynağa da ihtiyaç duyulmaktadır.
-Ticaret Sicili Uygulamaları ve Pratik Çözümleri- kitabımız ticaret sicili işlemlerinde uygulamada yaşanmış ya da yaşanabilecek durum ve işlemlerden yola çıkılarak hazırlanmıştır. Tereddütlere neden olabilecek işlemler karşısında nasıl bir yol izlenmesi gerektiği Bakanlık görüşleri ve mevzuat hükümleri ile yorumlanmış ve çözümleri açıkça sunulmuştur. Bu kitap ile ticari işletmelerin unvanlarını nasıl belirlemesi gerektiği konusu resimlerle anlatılmıştır. Ticaret sicili gazete bilgileri görüntülemesi ile MERSİS işlemleri görsel sunumlarla izah edilmiştir.
Bu kitap ile ticari işletmeler, ticaret şirketleri, ticaret sicili işlemleri ile yakından ilgili olan serbest muhasebeci mali müşavirler ile yeminli mali müşavirler ve hukukçular, ticaret sicili işlemlerinde karşılaşabilecekleri olası sorunları çözüme kavuşturabileceklerdir. Yine bu kitap ile hukuki sorunlar açısından ihtilaflı işlemlerde Bakanlık görüşleri ve mevzuat hükümlerinin yorumu ile çözümsel bir bakış açısı kazandırılmaya çalışılmıştır.
Kitapta, şirketler için Ticaret Sicili Yönetmeliği ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununa göre hazırlanmış birçok karar ve ilan örneği yer almaktadır. Şirketlerin ticaret sicili işlemleri için hazırlamaları gereken karar ve ilan örneklerinin yanında başkaca işlemleri için de ilan örnekleri özel olarak hazırlanmıştır.

Barkod : 9786051463469

Yayın Tarihi : 2014 Nisan

Kapak Türü : Ciltli

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 280

Ebat : 17x25

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?