• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Ceza Hukuku ve Kriminoloji Dergisi Cilt:2 Yıl:2014 Sayı:1-2

Ceza Hukuku ve Kriminoloji Dergisi Cilt:2 Yıl:2014 Sayı:1-2

Ceza Hukuku ve Kriminoloji Dergisi Cilt:2 Yıl:2014 Sayı:1-2

  • Fiyatı 27,00 ₺
Editörler Kurulu
Başkan: Prof. Dr. Adem SÖZÜER
Üyeler: Doç. Dr. İbrahim DÜLGER
Yrd. Doç. Dr. Selman DURSUN
Yrd. Doç. Dr. Serdar TALAS
Yrd. Doç. Dr. Gottfried PLAGEMANN
Yrd. Doç. Dr. Tuba TOPÇUOĞLU

Yayın Kurulu
Yrd. Doç. Dr. Selman DURSUN
Yrd. Doç. Dr. Serdar TALAS
Yrd. Doç. Dr. Tuba TOPÇUOĞLU
Arş. Gör. Elif Bekâr CANPOLAT
Arş. Gör. Rahime ERBAŞ

Ceza Hukuku ve Kriminoloji Dergisi Hakkında
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza Hukuku ve Kriminoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi, -Kriminoloji Enstitüsü- olarak kurulduğu 1943-1944 yıllarından 1980’lere kadar gerek kriminoloji gerekse ceza hukuku alanında önemli araştırmalarda bulunmuş ve bunları bir yayın dizisi olarak yayınlamıştır. Bu süreç içerisinde Enstitü Müdürü Prof. Dr. Nevzat Gürelli döneminde, Enstitü yayın organı olarak, 1978-1979 yıllarında -Ceza Hukuku ve Kriminoloji Dergisi- çıkarılmıştır. Tek cilt ve iki ayrı sayı olarak çıkarılan bu dergi, sonraki yıllarda ne yazık ki yayın hayatına devam edememiştir.
1980’lerden sonra gerilemiş olan yayın faaliyetini tekrar canlandırmak amacıyla kısa bir süre önce tarafımızca -İstanbul Ceza Hukuku ve Kriminoloji Arşivi- adıyla bir yayın dizisi başlatılmış ve ilk kitap bu seri içerisinde yayınlanmıştır. Aynı düşünceyle ve keza Merkez Statüsü’nün de bir gereği olarak, Cilt: 1 olarak 1978-1979’da çıkmış olan Ceza Hukuku ve Kriminoloji Dergisi’ni de sürekliliği devam ettirmek bakımından aynı adla ve Cilt: 2 şeklinde yayınlıyoruz.
Dergimiz, Merkezimizin amaçları doğrultusunda başta ceza hukuku ve kriminoloji alanındakiler olmak üzere, suç ve suçlulukla ilişkili diğer konulardaki çalışmaları da yayınlamayı amaçlamaktadır. Dergide Türkçe yayınların yanı sıra, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca ve İtalyanca yayınlara da yer verilecek olup, bu yönüyle dergi milletlerarası bir yayın niteliğine de sahiptir.
Yukarıda belirttiğimiz içerik çerçevesinde Dergimiz tüm araştırmacıların katkısına açık olup, gönderilecek yazılar hakem incelemesinden geçmek suretiyle yayınlanacaktır. Bu vesileyle gerek yazılarıyla gerekse hazırlık çalışmalarıyla Derginin bu sayısına katkıda bulunanlara ve Derginin basımını üstlenen Adalet Yayınevi’ne teşekkür ederim.
Prof. Dr. Adem SÖZÜER
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Ceza Hukuku ve Kriminoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü

Barkod : 21486646201412

Yayın Tarihi : 2014

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı :

Sayfa Sayısı : 350

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe - Almanca

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?