• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Cinsel Suçlar

Cinsel Suçlar

6545 sayılı Kanun ile Yapılan Değişiklikler Çerçevesinde

Cinsel Suçlar

  • Fiyatı 70,00 ₺
Cinsel Saldırı (TCK md. 102)
Çocukların Cinsel İstismarı (TCK md. 103)
Reşit Olmayanla Cinsel İlişki (TCK md. 104)
Cinsel Taciz (TCK md. 105)
Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma (TCK md. 109)
Hayasızca Hareketler (TCK md. 225)
Müstehcenlik (TCK md. 226)
Fuhuş (TCK md. 227)

Cinsel suçlar uygulaması oldukça yoğun olan suç tiplerini içermektedir. Bu suçlarla daha etkin mücadele edilebilmesi amacıyla cezalarının bir miktar artırılmasının yanı sıra özellikle cezayı ağırlaştırıcı nedenler de önemli kapsam değişikliklerini öngören 6545 sayılı Yasanın 28. 06. 2014 tarihinde yürürlüğe girmesi nedeniyle, bu değişikliklerin temelinde yatan yeni anlayışı ve uygulamaya yansımalarının meslektaşlarımızca doğru yorumlanmasına ve isabetli uygulama ve değerlendirme yapmalarına katkıda bulunmak amacıyla bir ekip çalışması sonucu hazırlamış bulunduğumuz -Cinsel Suçlar- adlı bu kitabı tüm okurların beğenilerine sunmuş bulunmaktayız.
Kitapta yapılan yorumlarda, bilimsel ilke ve ölçütlere uyulmaya özen gösterilerek madde açıklamalarında sistematik dipnotlu anlatım düzeni izlenmiş ve mümkün olduğunca bilimsel görüşlere ve Yargıtay’ın konulara ışık tutan özenle seçilmiş emsal kararlarına yer verilmiştir.
Kitabın Birinci Bölümü’nde -Cinsel Dokunulmazlığa Karşı Suçlar- başlığı altında -Cinsel Saldırı- (TCK 102. md. ), -Çocukların Cinsel İstismarı- (TCK 103. md. ), -Reşit Olmayanla Cinsel İlişki- (TCK 104. md. ) ve -Cinsel Taciz- (TCK 105. md. ) suçları yer almaktadır. İkinci Bölüm’de -Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma Suçu- (TCK 109. md. ), Üçüncü Bölüm’de ise -Hayasızca Hareketler- (TCK 225. md. ), -Müstehcenlik- (TCK 226. md. ), Fuhuş (TCK 227. md. ) suçlarına yer verilmiştir. Kitaba ayrıca, Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kanunu ile Fuhuşla Mücadele Tüzüğü de eklenmiştir.
Kitabın, tüm meslektaşlarımıza ve okurlarımıza içerdiği konular itibariyle yararlı olacağını düşünmekte ve ümit etmekteyiz.
Kitabın dizgi, sayfa ve kapak tasarımını büyük bir titizlikle gerçekleştirerek yayın hayatına kazandırılmasına katkı sağlayan başta yayınevi sahibi Hakan Karaaslan ve Tevfik Sarısoy olmak üzere Adalet Yayınevinin tüm genç ve dinamik çalışanlarına yürekten teşekkür ediyoruz.

Barkod : 9786051464787

Yayın Tarihi : 2014 Ekim

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 660

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?