• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Türk Ceza Hukuku Özel Hükümler

Türk Ceza Hukuku Özel Hükümler

Türk Ceza Hukuku Özel Hükümler

82,00 ₺ 69,00 ₺
Kitabın üçüncü basısındaki en önemli yenilik edimin ifasına fesat karıştırma suçunun ilave edilmesi ve Türk Ceza Kanununun Bilişim Alanında Suçlar Bölümüne 24. 03. 2016 tarihli ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununun 30. maddesiyle eklenen iki suçun daha incelenmiş olmasıdır. Bu suçlar TCK’nın 243. maddesine 4. fıkra olarak eklenen Veri nakillerini teknik araçlarla izleme suçu ile 245/A madde olarak düzenlenen Yasak cihaz veya programları üretme ve ticareti suçudur. Bu hükümlerin ilavesiyle bilişim alanındaki suçlar konusunda mevzuatımız tarafı olduğumuz Avrupa Konseyi Siber Suç Sözleşmesiyle büyük ölçüde uyumlu hale gelmiştir.
Yine bu basıda doktrin alanında yapılan yeni çalışmalar, Anayasa Mahkemesinin iptal kararları ile Yargıtay’ın yeni içtihatları da mümkün olduğunca değerlendirilmeye çalışılmış ve ilgili oldukları yerlere işlenmiştir.
Müşterek yazarı bulunduğumuz Türk Ceza Hukuku Genel Hükümler isimli eserimizin 9. basısını, 15 Temmuz 2016 günü Türk Milletini ve Vatanını parçalamak amacı taşıyan darbe teşebbüsüne karşı dururken şehit olan kahraman vatandaşlarımızın aziz hatırasına ithaf etmiştik. Bu eserimizi ise, aynı olayda darbeye karşı bedenlerini siper ederek yaralanan kahraman gazilerimize ithaf ediyoruz. Zira bu eserler yeni bası yapabilmişse, hukuka dayalı devlet düzenini canları pahasına koruyan bu kahramanlar sayesinde olmuştur.
Kitaptan istifade edenlerden yegâne isteğimiz, esere yönelik eleştirilerini bizlerin [email protected] edu. tr ve [email protected] edu. tr elektronik posta adreslerine bildirmeleridir. Zira eser bu eleştirilerle daha da olgunlaşmakta ve yararlı hale gelmektedir.
Bu basıyı da Adalet Yayınevi gerçekleştirmektedir. Bu vesileyle başta Hakan Karaaslan olmak üzere, emeği geçen tüm yayınevi çalışanlarına teşekkürlerimizi sunarız.
Kitabın Türk ceza hukukunun gelişmesine katkı sağlaması en büyük arzumuz ve mutluluk kaynağımız olacaktır.

Barkod : 9786053000174

Yayın Tarihi : 2016 Eylül

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 3

Sayfa Sayısı : 985

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?