• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Finansman Hukuku

Finansman Hukuku

Finansman Hukuku

45,00 ₺ 25,00 ₺

Hukuk Fakültesi öğrencilerinin temel bilgi gereksinimlerini karşılamaya yönelik bir çalışmadır. Dolayısıyla bir finansman kitabı değildir ve özellikle finansman işlevinin hukuki arka planına ağırlık verilmek hedeflenmiştir.
Konunun genişliği ve bir tek hukuki kaynağa dayanıyor olmaması ve bir çok konunun uygulamada yönetmelik ve tebliğlere bırakılmış olması, ekleri arttırmıştır. Böylelikle hem ilgi duyan öğrencilerin ve hem de uygulamacıların topluca bilgi edinebilmelerine yardımcı olunmaya çalışılmıştır. Olağandır ki, kitabın uygulamacılara daha yararlı olabilmesi, başka çalışmaların yapılmasını zorunlu kılmakta, konuların daha ayrıntılı biçimde incelenmesini gerektirmektedir.
Kitap içeriğinde görüleceği gibi, finansman kavramı para bulma işlevine eşit sayılmış, dolayısıyla özellikle Bankacılık Kanunu ve Sermaye Piyasası Kanununun bu yöndeki hüküm ve uygulamaları esas alınmıştır. Yoksa; Bankacılık hukuku ve sermaye piyasası hukuku kendi önem ve genişlikleri içinde ayrı bir yer alırlar, ve bu kitabın böyle bir yer tutma iddiası yoktur.
Son dönemlerin en aktüel konularından birisi, Bankacılık sektöründeki olup bitenler olduğu tartışmasızdır. Durum bu olunca, genç hukukçuların neler olduğunu anlamak istemelerini de anlayışla karşılamak gerekir. Bu nedenle, finansman işlevi ile doğrudan ilişkisi olmamasına karşın Bankaların fona alınması ve sorumlulukları genel hatları itibariyle işlenmeye çalışılmıştır.
Hukuk eğitiminin, ekonomi ve muhasebe tekniğiyle desteklenmesi, günümüzde çok önemli ve özen gösterilmesi zorunlu bir ilkedir. Giderek hukuk, bu alanlarda yoğun bir biçimde yer almak konumundadır.

Barkod : 9786055980832

Yayın Tarihi : 2008 Temmuz

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 514

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?