• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Yeni Tüketici Hukuku Ders Kitabı

Yeni Tüketici Hukuku Ders Kitabı

Yeni Tüketici Hukuku Ders Kitabı

38,00 ₺ 30,00 ₺
Tüketicinin Korunması Kavramının Tarihi Gelişimi
Osmanlıda Tüketicinin Korunması ve Ahilik
Temel Tüketici Hakları
Tüketiciyi Korumaya Yönelik Hukuki Tedbirler
Açıklamalı 6502 Sayılı -Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun-
Yargı İçtihatları ve Bilimsel Görüşler
Tüketici Hukukunun Güncel Yönetmelikleri
B. M. Tüketici Hakları Evrensel Beyannamesi
Okuma Parçaları (Serbest Metinler)

Bu baskı, hukukçular arasında nispeten nadir görülen bir ortak çalışmanın ürünüdür. Kitapta yer alan başlık ve cümleler farklı ellerden çıkmış bulunsa da, kitabın yazarlarınca birlikte yeniden okunmuş ve adeta yeniden yoğrulmuş ve kalıba dökülmüş olarak kitaba yansıtılmıştır. Kolektif çalışmanın gücünden yararlanılarak bireysel hataların görülmesi ve düzeltilmesi kolaylaşmıştır. Pek çok görüş ve kanaatin oluşumu için birlikte müzakere ve değerlendirmeler yapılmış, ortak aklın -adil doğrusu- ve -hakkaniyetli doğrultusu- aranmıştır.
Kitaba -Yeni Tüketici Hukuku- adını uygun gördük. Zira bu hukuk dalının temel kanunu tümden değişti, yenilendi, geliştirildi ve güncellendi. Buna bağlı olarak ikincil mevzuat da hem içerik olarak tümüyle yenilendi ve hem de kanuna paralel şekilde doğal bir gelişime maruz kaldı. Kanunda ve ikincil mevzuat içinde yer verilen konulardaki yenilikler nedeniyle, konuların ayrıntılarını ve yasal dayanaklarını görmek ihtiyacına binaen bu baskıda yeni kanun metni ile birlikte ikincil mevzuata da yer vermeyi uygun gördük.
Okuyucularımıza şunu itiraf etmeliyiz ki, tüketici hukuku, -sade tüketici-nin anlamakta zorluk çekeceği ölçekte teknik bir boyut kazanmıştır. Kanun dilinin önemli ölçüde yaşayan Türkçeyi yansıtması ve üslubunun da yeterince basit olması, belki tüketiciler için bir teselli kaynağı görülebilir.
Kitabımızın bir -ders kitabı- olma özelliğinden vazgeçmiş değiliz. Bu nedenle sadece mevzuat hükümlerini anlatmakla yetinmeyip, tüketicinin korunması düşüncesinin tarihi ve felsefi temellerini açıklamaya yönelik (pedagojik) okuma parçalarını koruduk. Ayrıntı meraklıları ve araştırmacılar için pek çok konunun referanslarına da yer verdik. Ayrıca hukuk eğitimi dışında kalanlar için de anlaşılır olması kaygısını taşıdık.
Okuyucu kitle için yararlı olması en öncelikli dileğimizdir.

Barkod : 9786051467245

Yayın Tarihi : 2015 Ekim

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 3

Sayfa Sayısı : 502

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?