• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Organ ve Doku Nakli ve Ceza Sorumluluğu

Organ ve Doku Nakli ve Ceza Sorumluluğu

Tıbbi Müdahale Olarak

Organ ve Doku Nakli ve Ceza Sorumluluğu

  • Fiyatı 30,00 ₺

Bu kitap, Prof. Dr. Mehmet AYAN, Prof. Dr. Hakan HAKERİ, Yrd. Doç. Dr. Berrin AKBULUT tan oluşan jüri tarafından kabul edilmiş olan yüksek lisans tezinin, hocalarımızın tavsiyeleri çerçevesinde düzenlenmiş şeklidir.
Kitabın konusunu oluşturan tıbbi müdahale olarak organ ve doku nakli ve ceza sorumluluğu 20. yüzyıldan sonra önem kazanmış ve son dönemlerde çok gündemde olan bir konudur. Bu çerçevede kitapta kişilerin yaşamlarının devam etmesi ya da yaşam kalitesinin arttırılması için gerekli olan organ veya doku naklinin hangi şartlarda hukuka uygun olarak nitelendirilebileceğinin yanı sıra organ ve doku ticareti suçu da ele alınmıştır.
Organ ve doku ticareti suçu ceza hukuku manasında 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu nda ayrıca düzenleme alanı bulduğu için, kanunun yürürlüğe girmesiyle birlikte konuya ilişkin tartışmalar da yoğunluk kazanmıştır. Bu nedenle de yeni ceza kanunu çerçevesinde konunun ayrıntılı olarak ele alınması ihtiyacı hissedilmiş ve bu kitap ortaya çıkmıştır. Bu kitabın konuya ilişkin boşluğu doldurmada yararlı olmasını temenni ederim.

Barkod : 9786055980917

Yayın Tarihi : 2008 Eylül

Kapak Türü : Ciltli

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 206

Ebat : 17x25

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?