• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Anayasayı Değiştirme Süreci

Anayasayı Değiştirme Süreci

Anayasayı Değiştirme Süreci

19,50 ₺ 10,00 ₺
Bir Anayasa değişikliğinin meşruiyeti konusunda çok daha hassas davranılması gerekir; zira söz konusu böyle bir değişiklik, sürecin tamamlanmasından sonra temel norm haline gelecektir. Böyle bir değişikliğin hukuken meşru olabilmesi, Anayasa nın değiştirilmesini öngören hükümlere uygun olmasına bağlıdır. Anayasa değiştirilmesine ilişkin bu hükümlere riayet ise, her şeyden önce bu hükümlerin emrettiği hususların açıklığa kavuşturulması ve söz konusu hükümlerin doğru yorumlanması ile mümkün olur.
Bu çalışmamızda, bir Anayasa değişikliğinin teklif aşamasından Cumhurbaşkanı aşamasına kadar geçirdiği tüm süreç ve bu süreçte karşılaşılmış veya karşılaşılabilecek sorunlara ve bunlara ilişkin Anayasa ya uygun olduğu düşünülen çözüm önerilerine yer verilmek suretiyle Anayasa nın değiştirilmesine ilişkin hükümlerin açıklığa kavuşturulması amaçlanmıştır.
Söz konusu bu eser; Yasama Uzman Yardımcısı iken, bir kariyer meslek olan Türkiye Büyük Millet Meclisi Yasama Uzmanlığına atanabilmek için tarafımca hazırlanan ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyelerinden Sayın Prof. Dr. Erdal ONAR ve Sayın Prof. Dr. Merih ÖDEN tarafından başarılı bulunan, TBMM Kültür, Sanat ve Yayın Kurulu tarafından birinci baskısı yapılmış olan uzmanlık tez çalışmamın, 2007 yılı sonunda verilen ilgili Anayasa Mahkemesi kararları çerçevesinde güncellenmiş ve gözden geçirilmiş ikinci baskısıdır.
Bu vesileyle, yardım ve desteklerini esirgemeyen Sayın Prof. Dr. Erdal ONAR, Sayın Prof. Dr. Merih ÖDEN ve Sayın Suha TANRIVER hocalarıma, gerek eserin hazırlanması, gerekse basımı sırasında her zaman için yanımda olup bana daima destek olan Sevgili Eşim Dr. Semiha HAS a ve eserin basımını üstlenerek siz değerli okurlara ulaşmasını sağlayan Adalet Yayınevi nin sahibi Sayın Hakan KARAASLAN, Genel Koordinatör Tevfik SARISOY başta olmak üzere tüm Adalet Yayınevi çalışanlarına teşekkürlerimi sunarım.

Barkod : 9786054144204

Yayın Tarihi : 2009 Ocak

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 162

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?