• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Türkiye Büyük Millet Meclisinin Çalışma Düzeni

Türkiye Büyük Millet Meclisinin Çalışma Düzeni

Türk Parlamento Hukukunun Kaynakları ve

Türkiye Büyük Millet Meclisinin Çalışma Düzeni

35,00 ₺ 20,00 ₺
Türk Parlamento Hukuku na ilişkin uygulamalar, günümüze kadar belli bir eserde toplanamamış olup, Genel Kurul tutanaklarının tozlu sayfalarında keşfedilmeyi beklemiştir. Bu durum ise, uygulamada karşılaşılan bir sorununun çözümünün ne olacağı konusunda her defasında Genel Kurul tutanaklarının karıştırılmasına, bazen saptanabilen önceki uygulamaların yanı sıra büyük bir çoğunluğunun saptanamaması karşısında Meclis in çalışma yöntemi bakımından bir hafızaya sahip olamamasına neden olmuştur. İşte bu konudaki eksiklik, Meclis in çalışma ilke ve kurallarının belirlenmesini ve mümkün olduğunca belli bir kaynakta muhafaza edilmesini amaçlayan bu çalışmamızla karşılanmaya çalışılmıştır.
Eserimizde, salt Meclis in çalışma ilke ve kurallarının belirlenmesiyle yetinilmemiş; söz konusu ilke ve kurallar hakkındaki Anayasa Mahkemesi kararlarına, doktrindeki görüşlere ve acizane kanaatimize yer verilmek suretiyle bu ilke ve kuralların hukuki değerlendirilmesi de yapılmıştır.
Söz konusu bu eser; Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku -Anayasa Hukuku- alanında, Sayın Prof. Dr. Erdal ONAR danışmanlığında yapılmış olan ve 07/07/2008 tarihinde, Sayın Prof. Dr. Atilla ÖZER, Sayın Prof. Dr. Erdal ONAR, Sayın Prof. Dr. Merih ÖDEN, Sayın Prof. Dr. Hasan TUNÇ ve Sayın Yrd. Doç. Dr. Selin ESEN ARNWINE tarafından oybirliğiyle başarılı bulunan doktora tez çalışmam olup, bu eserin ortaya çıkmasında hiçbir yardım ve fedakarlıklarını esirgemeyen, tezin basımı konusunda beni cesaretlendiren Sayın Prof. Dr. Erdal ONAR başta olmak üzere Sayın Prof. Dr. Atilla ÖZER, Sayın Prof. Dr. Merih ÖDEN, Sayın Prof. Dr. Suha TANRIVER, Sayın Prof. Dr. Hasan TUNÇ ve Sayın Yrd. Doç. Dr. Selin ESEN ARNWINE hocalarıma şükranlarımı sunarım.
Ayrıca gerek eserin hazırlanması, gerekse basımı sırasında her zaman için yanımda olup bana daima destek olan Sevgili Eşim Dr. Semiha HAS a; eserin hazırlanması sırasında her türlü teknik desteği sağlayan Sayın Taşkın IRMAK a ve eserin basımını üstlenerek siz değerli okurlara ulaşmasını sağlayan Adalet Yayınevi nin sahibi Sayın Hakan KARAASLAN, Genel Koordinatör Tevfik SARISOY başta olmak üzere tüm Adalet Yayınevi çalışanlarına teşekkürlerimi sunarım.

Barkod : 9786054144211

Yayın Tarihi : 2009 Ocak

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 432

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?