• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Seri Katiller

Seri Katiller

Türkiye'de

Seri Katiller

Paralel Cinayetler

  • Fiyatı 14,00 ₺
Bilenler ölüyor, kayıtlar yanıyor, seri katiller bilinmiyor. Ve seri katilimiz olmuyor.
Türkiyeli seri katillerin, özellikle suç bilimi ile uğraşanlar ve kolluk birimleri tarafından bilinmediği buna karşılık dünya seri katilleri incelendiğin görülmesi bir eksiklik olarak algılanmıştır. Türkiye de seri katilin varlığını/yokluğunu bu kitabı okuduğunuzda siz karar verin. Tabi ki bunlar buzdağının görünen yüzüdür.
Öldürmeyi farklı duygular için gerçekleştirenler, amaç öldürmekten öte imaj verme olarak görünmektedir. Savaşlarla başlayan bu vakalar bireyler arasında da yaygınlaşmıştır. Cengizhan ın, Kazıklı Voyvoda nın, soğuk savaş dönemi ve günümüzde Cezayir, Filistin, Afganistan, Bosna, Irak gibi coğrafyalarda yaşananlar, ABD ve AB askerlerinin öldürme biçimleri insanlık duygusunun yansımasıdır.
Bu çalışmada öldürmenin özel niteliği olan ve birbiri ile yakın bağlantısı olan çoklu öldürmeleri içine alan seri cinayet failleri ve seri katil kavramları üzerinde durulacak ve seri katil hakkında geniş bilgi verilerek Türkiye den örnek vaka analizleri sunulacaktır.
Suç ve suçluluk genel özellikleri ile birbirine benzese de her suç, suçluluk ve suçlu kendine özgüdür. Bu mantıkla Türkiye seri katil profilinin bir denemesi olması düşüncesi ile bu eser hazırlandı. Özellikle son yıllarda -2000-2008- ortaya çıkan vahşi öldürme biçimleri, anne ve çocuk yaşta katiller, olaylara kriminal olarak bakılması gerektiğini hatırlattı. Toplum, özellikle suç bilimi ve suçla mücadele edenler için bir deneme eseridir.

Barkod : 9786054144167

Yayın Tarihi : 2009 Ocak

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 256

Ebat : 13,5x19,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?