• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

İşçinin Kişisel Verilerinin Korunması Hakkı

İşçinin Kişisel Verilerinin Korunması Hakkı

İşçinin Kişisel Verilerinin Korunması Hakkı

  • Fiyatı 65,00 ₺

İşçinin Kişisel Verilerinin Korunması Hakkı başlıklı bu çalışma, Fakültemiz İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Araştırma Görevlisi İlke Gürsel tarafından Doktora Tezi olarak, danışmanlığımda hazırlanmıştır. Doktora tezi, 18 Aralık 2015 günü Prof. Dr. Melda Sur, Prof. Dr. Ünal Narmanlıoğlu, Prof. Dr. Ali Nazım Sözer, Prof. Dr. Şükran Ertürk ve Prof. Dr. Veli Özer Özbek’ten oluşan jüri heyeti önünde savunularak, oybirliğiyle başarılı bulunmuştur.
Hizmet ilişkisinde kişisel verilerin korunması konusunun ülkemiz İş Hukuku literatüründe henüz fazla incelenmemiş olması ve hızla gelişen bir alanı teşkil etmesi, bir güçlük kaynağıdır, aynı zamanda da Dr. İlke Gürsel’in bu çalışmasını daha değerli ve ilginç kılmaktadır. Yükseköğretim Kurulu Bursu ile İsveç’te araştırma yapmak üzere bulunduğu Umea Üniversitesinde yaptığı yoğun incelemelerinde, İlke Gürsel, mükemmel İngilizce bilgisi ve araştırmacı kişiliğiyle çok geniş bir kaynakçadan yararlanarak, Türk İş Hukuku literatürüne bu önemli eseri kazandırmıştır.
Eserin Birinci Bölümünde temel kavram ve kaynaklar incelendikten sonra, İkinci Bölümde, hukukumuzdaki mevcut düzenlemeler ve değerlendirilmeleri ele alınmaktadır. Üçüncü Bölümde ise daha somut olarak karşılıklı hak ve yükümlülükler, uygulamalar ve özellikle işe alma esnasında işçiye sorulan soruların ve daha sonra da elektronik gözetleme meselelerinin irdelenmesiyle birlikte bazı esasların ortaya konulması, bu çalışmaya ayrı bir renk ve değer katmaktadır. Son Bölüm ise aykırı davranışların muhtelif sonuçları ve aykırılığın giderilmesi konularının incelenmesiyle, tamamlanmaktadır.
İşçi-işveren ilişkisinin kuruluş aşamasında ve devamı süresince işçinin içinde bulunduğu ekonomik ve hukukî bağımlılık dolayısıyla, kişisel verilerinin korunması özel bir önem taşır ve gelişen iletişim teknolojileri bağlamında çağdaş İş Hukukunda ayrı bir boyut kazanmaktadır. Böylesi çetin ve titizlik gerektiren bir konuyu inceleyerek başarı ile değerlendirmesinden dolayı değerli elemanımız Dr. İlke Gürsel’i kutlar, bu kitabın başka eserlere kaynaklık edeceği inancımla birlikte, uygulamalara da ışık tutarak olumlu gelişmelere yön vermesi, içten dileğimdir.

Barkod : 9786053000365

Yayın Tarihi : 2016 Kasım

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 465

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?