• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Vergi Uyuşmazlıklarından Doğan Davalarda Feragat ve Kabul

Vergi Uyuşmazlıklarından Doğan Davalarda Feragat ve Kabul

Vergi Uyuşmazlıklarından Doğan Davalarda Feragat ve Kabul

25,00 ₺ 21,00 ₺

İlgili Kategoriler

Hukuk Kitapları / Vergi Hukuku
Bu çalışmanın temelini, 2006 - 2007 Öğretim Yılı Bahar Döneminde Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet G. Kumruludan almış olduğum -Vergi Yargısı II- Doktora Dersinde hazırlamış olduğum Vergi Uyuşmazlıklarından Doğan Davalarda Feragat ve Kabul adlı ödevim oluşturmaktadır. Hazırlamış olduğum ödev, Profesör Kumruludan büyük takdir görmüş ve -100- tam puan ile ödüllendirilmiştir.
İlki, Devlet Planlama Teşkilatı tarafından basımı yapılan bu kitap yoğun bir rağbet görmüştür. Söz konusu rağbeti oldukça doğal karşılamak gerekir. Çünkü, vergi yargısının da içerisinde bulunduğu idari yargı düzeninde feragat ve kabul konusunda Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanununa yollama yapılmakta, idari yargının bu alanda kendisine özgün bir düzenlemesi bulunmamaktadır. Türk hukukunda özel hukuk yargılamasında feragat ve kabulün nasıl uygulandığı konusundaki eserler oldukça sınırlı bulunmakta, bundan da öte, güncel nitelikli idari yargıda feragat ve kabulü inceleyen bir eser bulunmamaktadır. Vergi davalarında feragat ve kabulü inceleyen esere rastlamak şöyle dursun idari yargıda feragat ve kabul konusunda yazılmış olan makalelerde bile bu konu ya es geçilmekte ya da öylesine bir değinilmektedir.
Vergi uyuşmazlıklarından doğan davalarda feragat ve kabul konusunda ülkemizde bir eserin bulunmaması ve almış olduğum -100- tam puandan cesaret alarak ödevimi kuramsal ve uygulama boyutuyla daha da zenginleştirerek daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak için bir yayınevi tarafından yayımlanmasının daha uygun olacağını düşündüm. Kitabın, Adalet Yayınları arasında çıkmasını sağlayan Yayınevi Sahibi Hakan KARAASLAN a ve Genel Koordinatör Tevfik SARISOY a ne kadar teşekkür etsem azdır.

Barkod : 9786054144310

Yayın Tarihi : 2009 Ocak

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 174

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?