• SEPETİM :

    0 ürün - 0,00 ₺

Laiklik ve İfade Özgürlüğü

Laiklik ve İfade Özgürlüğü

Gündem Oluşturan Yargı Kararlarında

Laiklik ve İfade Özgürlüğü

45,00 ₺ 25,00 ₺
Ulus adına yetki kullanan yargı organının verdiği bazı kararlar kimi zaman ülke gündemine oturmakta, olumlu ya da olumsuz algılamalarla tartışılmakta ve değerlendirmelere konu olmaktadır.
Gelecek uygulamalara örnek olsun ya da olmasın bu nitelikteki kararlar sadece hukuk dünyasında değil, siyasal ve ekonomik alanlarda da etkisini göstermektedir. Küreselleşen dünyada uluslararası platformlarda, bu bağlamda dış ilişkilerde de ele alınmaktadır.
Bu nitelikte olduğuna inandığımız derlemedeki kararların büyük çoğunluğu verildikleri tarihte ve sonrasında gerçekten gündem oluşturmuşlardır. Gerek sosyal bilimlerde ve gerekse gündelik tartışmalarda bu karalara atıflar yapılmakta, değerlendirilmeleri hala sürmektedir.
Derlemede laiklik ilkesini odak alan -türban- ve -siyasi parti kapatma- kararları, ifade özgürlüğü alanında ise özellikle ceza yargılamasına konu olan söylemlere ilişkin kararlar örnek olarak seçilmiş, siyasi parti kapatma kararları sayfa miktarı itibari ile çok fazla olduğundan, ilgili kararların sadece gerekçe bölümlerine, ayrıca laiklik başlığı altında İnsan Hakları Avrupa Mahkemesinin aynı gerekçelerle gündem oluşturan iki kararına da yer verilmiştir.
İlgilenenlerin derli toplu başvuru kaynağı olarak kullanabileceklerini düşünerek hazırladığımız derlemenin amacına ulaşması dileği ile.

Barkod : 9786054144457

Yayın Tarihi : 2009 Mart

Kapak Türü : Karton Kapaklı

Kağıt Türü : I.Hamur

Baskı Sayısı : 1

Sayfa Sayısı : 562

Ebat : 16x23,5

Takım :

Dili : Türkçe

Ekler :

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
  • Kötü
  • İyi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak ister misiniz?